צילום: הדמייה | מרכז רפואת חירום במע"ר

משרד הבריאות פרסם השבוע את תוכנית המתאר הארצית של מערכת הבריאות ומינהל התכנון למוסדות הבריאות, במסגרתה יוקמו 9 בתי חולים חדשים ברחבי הארץ.

מודיעין-מכבים-רעות נבחרה להיות אחת מבין תשע ערים נוספות בהן ייבנה בית חולים, כמענה לגידול האוכלוסייה.


בית החולים ימוקם בסמוך לפארק הטכנולוגי, כאשר לטובת בנייתו נשמרו בתכנית המתאר החדשה של העיר כ- 100 דונמים. כאשר שאיפת העירייה היא שהוא יכלול גם מרכז אקדמי למקצועות הרפואה.


על פי תכנית המתאר, בתי החולים החדשים ייבנו במהלך 25 השנים הקרובות, כאשר השלב הראשוני הוא שמירת השטח, ייעודו וסימונו לטובת פיתוח מערך הבריאות, מתוך מטרה לענות על צרכיה של אוכלוסיית ישראל הצפויה לגדול עד לכ-15 מיליון איש בשנת היעד 2050, בהם גם חלקו של הגיל השלישי והרביעי עתיד לגדול משמעותית.

לוח הזמנים לתחילת העבודות כאמור, עדיין אינו ידוע, בינתיים במודיעין נמצא כבר בשלבי הקמה מרכז המיון הקדמי במרכז העיר, שיספק שירותי רפואת חירום, ויכלול מרכז דימות. המרכז צפוי להיפתח בעוד כשלוש שנים.

ראש העיר חיים ביבס בירך על הבשורה של משרד הבריאות ואמר: "אני שמח שהמאמצים הרבים שהשקענו בבקשה להיכלל ברשימת הערים נשאה פרי. בית החולים ימוקם בסמוך לפארק הטכנולוגי ומרכז העיר העתידי במסגרת תוכנית המיתאר החדשה. במסגרת התוכנית ייבנו כ-39 אלף יחידות דיור בשטח שישתרע בין שכונות העיר הקיימות לפארק הטכנולוגי ויכלול בנוסף על בית החולים גם מרכזי עסקים, מסחר ותיירות, מרכז אקדמי, בית מלון, תחנת רכבת שלישית ועוד".