צילום ארכיון

החשש מהתפרצות גל חמישי של קורונה והתהדקות ההנחיות ע"י הממשלה, מורגש גם במודיעין, אשר מוגדרת, נכון להיום 22.12, עדיין כעיר ירוקה. העירייה עדכנה השבוע כי השיטור העירוני תפס משפחה שבה ילד מאומת לזן האומיקרון, אשר הפרה בידוד בכך שיצאה ממנו ללא אישור רופא. המשפחה נקנסה בקנס כבד בסך 5,000 שקלים. מהעירייה נמסר כי האכיפה תמשיך ביתר שאת ואף תוגבר במטרה לדאוג לסביבה ולצמצם את התפשטות הנגיף, שכן על פי הנתונים מדובר בזן מדבק במיוחד, בו נמצאים בסיכון גם מחלימי קורונה וגם מחוסנים.

עוד נמסר מהעירייה כי חמ"ל הקורונה נמצא בקשר יומיומי עם תושבות ותושבים מאומתים לקורונה, חולים ומבודדים. צוות החמ"ל מבקש לעדכן בדבר ההנחיות החדשות של משרד הבריאות לפיהן, במקרה של ילד או ילדה חשודים או מאומתים לזן האומיקרון, תכנס כלל הכיתה לבידוד כרגיל (לא יתקיים מודל "כיתה ירוקה"). הבידוד יימשך 14 ימים, עם אפשרות לקיצור לשבעה ימים לאחר שתי בדיקות PCR שליליות- האחת, ביום הראשון עם הכניסה לבידוד והשנייה ביום השביעי.

בחמ"ל מדגישים כי הבדיקות אותן יש לבצע הן PCR בלבד והן חייבות להתבצע במתחמי פיקוד העורף או קופות החולים ("היבדק וסע") וכי אין לגשת למתחמי הבדיקות המהירות (טרם, איכילוב וול או מד"א) ואין לבצע בדיקות ביתיות. בנוסף, חשוב מאוד לשמור על כללי הבידוד ולא לצאת מן הבית בתקופה זו. הורים או מטפלים מחוסנים אינם מחויבים בבידוד, אך מומלץ גם להם לבצע בדיקת PCR. עוד ממליצות ההנחיות, על בדיקת PCR לאנשים שבאו במגע הדוק עם מאומת (חברים או משפחה).

ראש העיר חיים ביבס, הנחה את השיטור העירוני להגביר את האכיפה ברחבי העיר, בדגש על בדיקות פתע למבודדים וכן, הקפדה על עטיית מסכות במקומות סגורים כמו – הקניון, חנויות ובתי כנסת. גם בבתי הספר ובגנים מתהדקות ההנחיות באשר לחובת עטיית המסכה לאנשי צוות ולתלמידים וההורים מתבקשים לגלות אחריות אישית וחברתית ולא לשלוח ילד שאינו חש בטוב לכיתה ולבצע בדיקת קורונה ליתר ביטחון בכל מקרה של חשש.