צילום: דוברות משטרה

במסגרת פעילות אכיפה על כביש 443, ובעקבות תלונות שהגיעו לידיעת משטרת ישראל אודות רכבי הסעות הגורמים סכנה למשתמשי הדרך, נפרסו אתמול, ראשון, 26.7,  שוטרי אגף התנועה ביחד עם שוטרי התנועה של תחנת מודיעין לאורך הכביש בסמוך לנאות קדומים, וביצעו פעילות נגד עבירות של נהגי רכבי ההסעות, כאשר הם עוצרים באמצע הנתיב בניגוד לחוק ומעלים נוסעים ובכך מסכנים את עצמם ואת כלל משתמשי הדרך. 

ממשטרת ישראל נמסר כי : "במהלך הפעילות נראו עשרות פועלים היורדים לכביש בין עירוני בו הרכבים נוסעים במהירויות גבוהות, תוך שהם חוצים לעיתים את הכביש בצורה מסוכנת וחלקם עולים לרכבי ההסעות שעמדו על הנתיב".


בפעילות שולבו ניידות גלויות וסמויות וכן רחפן שתיעד את הסכנה והעבירות שבוצעו במקום. בסיכום האירוע נרשמו 132 דו"חות, בתוך כך 21 כלי רכב הורדו מהכביש בשל ליקוי בטיחות ותקינות, נרשמו 26 דו"חות לכלי רכב כבד מתוכם 4 בגין משקל יתר.


במשטרת ישראל מדגישים כי "עצירת רכב בשול הדרך הינה למקרה חירום בלבד, עפ"י חוק ההורדה והעלייה של נוסעים מותרת אך ורק בתחנות ההסעה ובמקומות המוסדרים לכך. המשטרה תמשיך לפעול למען משתמשי הדרך במטרה להרתיע ולהציל חיים".