מאת: גיא גפן

שלט פרסום תמים למראה הפך לנושא מריבה. מזה חודשים שתופעת השחתת שלטי פרסום וכרזות לא פסחה גם על חנות הפרחים "פלורוז" שבפאתי מודיעין באזור תעשייה שילת.


שלט שהוצב בצומת שילת על כביש 443 מערבית למודיעין-עילית החרדית גרר תגובות נזעמות, במקרה אחד רוססו בספריי שחור חלקי גוף חשופים של הדוגמנית שהופיעה על גבי השלטכתוצאה מכך בעלי החנות החליף את התצלום בדוגמנית הלבושה בבגדים חורפיים. גם המהלך הזה ,שבו הכתפיים, הזרועות והצוואר אינם חשופים, לא הועיל ואותם ונדליסטים המשיכו להשחית ואף הגדילו לעשות והדביקו בריסטולים ונייר טואלט.


לבסוף, ראה בעלי החנות כי אין פיתרון בידיו, ושינה לחלוטין את הפרסום, בכך שהוצב גבר בתמונה במקום אשה. המהלך האחרון של בעלי החנות, גל איזיביצקי, הקים עליו את שדולות הנשים. רק לאחרונה עלה לכותרות עניין הדרת הנשים באירוע לכבוד שלמה ארצי, בו דרש הרב אלימלך פירר כי נשים לא ישירו באירוע, מה שגרר לביטול הערב. כזכור, גם בבחירות המקומיות שהתקיימו לפני שנה ברחבי הארץ התגלו אירועי ונדליזם והשחתה רבים, שהעלו לכותרות את הבריונות וחוסר הסובלנות בחברה.

הבעלים של פלורוז, גל איזביצקי, בתגובה: "לא צפיתי את הרעש והסערה. אני לא רוצה להילחם בגורמים כמו אלה שהשחיתו את הפוסטר, אני גם לא יודע באמת מי הם. לא פניתי למשטרה, לא חושב שזה היה עוזר לי, גם לא רציתי להיכנס לזה ולהיות מעורב בדברים כאלה".

 לדברי איזביצקי, אין בכך פרסום חיובי. הוא נאלץ להוצאות גבוהות יותר עקב השינויים, והוא לא רואה את עצמו חוזר על התסריט הזה שוב. "נכון שהמקרה הגיע לתודעה הארצית, פנו אליי גם מערוצי תקשורת גדולים, אבל זה לא שווה את זה", סיפר בעלי פלורוז.

"קיבלתי לא מעט תמיכה מכל קצוות הקשת, גם מדתיים. יש לי הרבה לקוחות דתיים אגב. הייתי מצפה לקבל תמיכה גם מגורמים רשמיים, רבנים וראשי רשויות", הודה איזביצקי.

תגובת שחר מי און מחזיק תיק קידום מעמד הילד וקידום עסקים קטנים ובינוניים וטיפוח יזמות עסקית.: "ממשיכה פעילות הכפייה העבריינית !
בודדים קיצונים לא יאיימו עלינו והם לא מייצגים את הרצון והתנהגות הכלל , עסק זכאי לפרסם את עצמו כראות עיניו. המרחב הציבורי במודיעין ובמדינה הוא חופשי ושוויוני וכך חייב להישאר ולהישמר. אני מבין לליבם של העסקים אך קורא להם שלא לוותר ולהיכנע לאלימות. מקרה דומה קרה גם לפני כחצי שנה כשהושחתו שלטים במודיעין על כביש 431 בגלל שפרסמו בהם זוג מתחבקים ומחזיקים ידיים. 
המשטרה חייבת להגן על העסקים, אני קורא לה לחקור את האירוע כאירוע אלימות לכל דבר ועניין "