מימון ארזון, תושב מודיעין מכבים רעות, לשעבר לוחם משמר הגבול ולוחם ביחידה ללוחמה בטרור, נשוי למיכל ואב לשלושה ילדים, חלה לפני מספר שנים בטרשת נפוצה פרוגרסיבית. טרשת נפוצה היא מחלה כרונית של מערכת העצבים, הפוגעת בתפקודם התקין של תאי העצב במערכת העצבים המרכזית. תהליך זה גורם לפגיעה באיברים שונים, לרוב בעמוד השדרה, המוח ועצב הראייה. למחלה יש מגוון רחב של תסמינים ובין השאר נגרמת אצל החולה פגיעה בתנועה, עד כדי נכות. כתוצאה מהתדרדרות המחלה, פנו מימון ומשפחתו בבקשה להתקנת מעלון לדירתו הנמצאת בקומה 2 - ברחוב ישעיהו הנביא במודיעין. כל השכנים בבניין חתמו על מנת לאפשר למימון כניסה ויציאה בטוחה לביתו, אך שכנה אחת התנגדה להתקנת המעלון.

בארגון איל"ן ממתינים להחלטת ועדת הערר המחוזית של משרד הפנים בנוגע להקמת מעלון, שישמש את מימון ארזון על מנת להגיע אל דירתו שברחוב ישעיהו הנביא, ואף הודיעו כי במידת הצורך ישקלו את הדרכים להמשך המחאה נגד השכנה היחידה בבניין מגוריו של מימון המתנגדת להתקנת המעלון.

לאחרונה התקיימה פעמיים בימי שישי בצהריים, ביוזמת איל"ן הארצי וסניף איל"ן מודיעין מכבים רעות, אסיפת מחאה שקטה מול בניין מגוריו ומול בית השכנה המתנגדת להתקנת מעלון, תחת הכותרת: "מעלון למימון". בכל אחת מאסיפות המחאה השקטה השתתפו כ-100 איש ובהם: מנכ"ל איל"ן הארצי בועז הרמן, המתגורר במודיעין, יו"ר סניף אילן מודיעין מכבים רעות, עו"ד שלום דהאן, חברי הנהלת סניף איל"ן מודיעין ותושבים ותושבות רבים ממודיעין. המפגינים הניפו שלטים עליהם נכתב, בין היתר: "מעלון למימון", "וחמלת לרעך כמוך", "היום זה מימון, מחר זה יכול להיות אתה" ועוד.  

בדצמבר 2018 החליטה הוועדה המקומית לתכנון ובניה של עיריית מודיעין לאשר את המעלון למימון, ולאחר סיור של מחלקת ההנדסה בבניין, פנתה משפחת ארזון לקבלן במטרה להתחיל בתהליכים ראשונים לרכישת המעלון והצבתו בבניין. באופן מפתיע, פנו השכנה המתנגדת ובני משפחתה לוועדת ערר המחוזית במשרד הפנים. מצב זה חייב את משפחת ארזון להקפיא את תהליכי בניית המעלון שאושר בוועדה המקומית, למרות שהמשפחה כבר השקיעה כסף ברכישת המעלון.

הדיון בוועדת הערר של משרד הפנים צפוי להתקיים ביום 5.5.2019

בועז הרמן, מנכ"ל עמותת איל"ן, ששמע על הפרשה, החליט בסיוע סניף איל"ן מודיעין, להתגייס ולסייע למשפחת ארזון במאבק המשפטי והציבורי ולאפשר למימון נגישות לביתו בהקדם האפשרי. במכתב דחוף, ששלח הרמן ליו"ר ועדת הערר המחוזית במשרד הפנים, הוא כתב בין היתר: "בסופו של יום, מדובר בבקשה בסיסית שעניינה שמירת כבוד האדם כל מה שמבקש מר ארזון הוא להיכנס ולצאת מביתו בכבוד – מבלי שיצטרכו לשאתו על כפיים, מבלי שיזדקק לתמיכת הזולת, מבלי להתבייש בלקותו ובעצמו".  עוד מוסיף הרמן: "מימון צריך מעלון כדי שיוכל להיכנס ולצאת מביתו. נמשיך באיל״ן להוביל את המאבק עד להשגת המטרה ביחד עם חבריו של מימון והציבור בעיר". 

יש לציין כי משפחת ארזון הסכימה לתנאים רבים שהציבה שכנתם, כגון: רישום הערת אזהרה בטאבו שפירוק המעלון יהיה על חשבון משפחת ארזון. גם עורך דין מטעם עיריית מודיעין ניסה להגיע לפשרה, אך נדחה על ידי השכנה ובני משפחתה.

מיכל ארזון, אשתו של מימון: "בהפגנה הראשונה סיפרה לי אחת המשתתפות שהיא נאלצה לעבור ממודיעין, כי אחד השכנים התנגד להתקנת מעקה בכניסה לבניין. זה אבסורד ולא הגיוני. אני לא מוכנה לעזוב את הדירה שלנו, שאני ומימון גידלנו בה את ילדינו והיינו הדיירים הראשונים שהגיעו לכאן. אני אוהבת את כל השכנים פה, כולל את השכנה שמתנגדת למעלון שאני לא מסוכסכת איתה".

צילומים: שמעון כהן, איל"ן