יריד קליטת עלייה התקיים בשבוע שעבר בלונדון ובמנצ'סטר. ביריד השתתפו כ-800 אנשים, המעוניינים לעלות לארץ ישראל.

העולים הפוטנציאליים הגיעו לפגוש ולהתרשם מהרשויות השונות שהציגו את עירם, מנציגי הסוכנות היהודית, ארגונים ועמותות ועוד. גם נציגים ממחלקת הקליטה באגף לשירותים חברתיים בעיריית מודיעין מכבים רעות הציגו ביריד ודיווחו כי עולים רבים הביעו התעניינותם לגבי מגורים וקליטה בעיר. חלקם מתכננים לעלות לישראל כבר בקיץ הקרוב.

נגה כץ רפפורט, מחזיקת תיק הקליטה: "ירידי העלייה מהווים הזדמנות מצוינת להעלות משפחות רבות לעיר. אנחנו מקפידים לתת את המידע המלא על מנת להקל על העולים להיקלט בקהילה, בבתי הספר ובמציאת תעסוקה ההולמת את כישוריהם. זו הסיבה שמשפחות רבת מתעניינות דווקא בעיר שלנו. בעיניי, זו הציונות האמיתית ב-2019."

לאחרונה התבשרה העירייה, כי בחודש הבא תקבל את אות ההצטיינות - "רשות מעודדת עלייה".  האות ניתן על ידי ההסתדרות הציונית העולמית ומרכז השלטון המקומי, ומטרתו לשים דגש על פעילויות לעידוד עלייה שמתבטאות ביוזמות, חינוך לעלייה, פרסומים ופעילות שוטפת למען העלייה והקליטה.  

במכתב המבשר על קבלת האות נכתב כי "בקטגוריית ערים בינוניות, נמצאה מודיעין מכבים רעות ראויה לאות הצטיינות, לאחר שחשפה עולם מלא של עשייה ציונית לעידוד עלייה בקרב יהדות התפוצות".

במודיעין מכבים רעות חיים, על פי נתוני משרד הקליטה, כ-10,000 עולים. מרבית העולים, הגיעו לישראל מצפון אמריקה. בנוסף, מתגוררים בעיר עולים חדשים מדרום אמריקה דוברי ספרדית ופורטוגזית, מצרפת, מבריטניה, הולנד, ברה"מ לשעבר ואף מיפן.

חיים ביבס, ראש העיר: "מרגע הקמתה של העיר ועד היום, אנחנו משקיעים רבות בעידוד עלייה וקליטה מתוך השקפה ערכית שבבסיסה ציונות, אהבת הארץ ובניית קהילה חזקה ומגוונת ועל כן, אני גאה בכך שעירנו מקבלת הכרה והערכה לפעילות הרבה בנושא הזה. אני מודה למחלקת הקליטה על עבודתה המסורה למען העולים. יישר כוח."

צילומים: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות