מאת: מערכת מודיעינט

במהלך הקיץ נולד במרכז הצעירים "יודה" במודיעין מכבים רעות,  מיזם חדש וייחודי בשם -  "Teach me how too".

המיזם החל לפעול לפני כחודש וכבר זוכה להצלחה. הרעיון בפרוייקט הוא פשוט וזה סוד קסמו- צעירים תושבי העיר, אשר להם יש ידע בתחום מסוים, יכולים להעביר אותו הלאה באמצעות הרצאות, פעילויות או שיעורים פרטניים לצעירים אחרים מהעיר. כל זאת בהתנדבות וללא תשלום מהמשתתפים.

מודל זה יוצר מצב בו כולם מרוויחים. צעירי העיר, שנחשפים לעושר של ידע קרוב לבית והמרצים הצעירים, אשר מקבלים במה ונהנים מפעילות שיווקית והכרה בפועלם. אך מעבר לכל הטוב הזה, הדבר המשמעותי ביותר הוא הקהילה המתגבשת כתוצאה ממפגשים אלה, הנטוורקינג והפעילות החברתית שבה צעירי העיר זוכים להכיר האחד את השני.

הפעילויות מיועדות עבור תושבים בגילאי 18 עד 35.

עד כה, הועברו שתי הרצאות מעניינות במסגרת המיזם, כשהרשימה של ההרצאות והשיעורים הפרטניים ארוכה ומעידה יותר מכל, על הצמא להעברת הידע מצד הצעירים, המקבלים במה נעימה וקהילתית על מנת להציג את תחומי הידע שלהם.

פעילויות קרובות:

ביום חמישי 14.11, תתקיים סדנת אהבה עצמית ומשאבים פנימיים דרך מדיטציה, שיח וכלים מעולם הפסיכותרפיה בהנחיית התושבת סתיו ברבי.

ביום חמישי 21.11, תיערך סדנת שפת סימנים עם התושבת טליה טרנרודר.

שבוע לאחר מכן, ביום שני 25.11, תיערך סדנת יזמות בהדרכת התושב איתי הנדלר והרשימה עוד ארוכה כאמור וכוללת שפע של תחומי ידע, החל מהגשמה עצמית, הכנה לראיונות עבודה ועד לסדנה שתחשוף את סוד האושר הפנימי. לצד אלו, מתקיימים גם שיעורים פרטניים שנותנים טעימה מרתקת מתחומי עניין שונים כמו למשל שיעור תופים, סדנת הפקה מוזיקלית, סדנת ראפ ועוד.

לטם גל, מנהלת מחלקת הנוער והצעירים: "היודה מהווה זרז ליוזמות חברתיות והפרויקט נולד מתוך הצורך של הצעירים לתת ולקבל ידע וליצור קשרי נטוורקינג. אנו מזמינים את הצעירים לבוא ולקחת חלק מתוך חזון כי הצעירים בעיר הם כוח משמעותי ותפקידנו לתת להם בית שמוציא לפועל את הרעיונות והיוזמות שלהם ולהפוך אותם מלקוח לכוח. אני מודה לצוות ה- 'יודה' איריס גלר דר ויעל שילר על קידום היוזמה."

מרכז הצעירים "יודה" הוקם לפני כשנתיים וחצי, עבור תושבים בגילאי 18 עד 35 ומעניק פעילויות ושירותים מגוונים תחת קורת גג אחת כדוגמת ייעוץ תעסוקה והשכלה, אירועי תרבות, הרצאות בנושאי כלכלה, יזמות, הורות ועוד. בנוסף, מאפשר המרכז לסטודנטים מרחב נוח ואינטראקטיבי לאורך השבוע ללמידה ובתקופות מבחנים גם בסופי שבוע.

הרישום למפגשים מתבצע באמצעות דף הפייסבוק "יודה המרכז הצעירים" ויש להירשם מראש כיוון שמספר המקומות מוגבל, ללא תשלום.