רשות שדות התעופה הודיעה כי מסלול ההמראות הראשי של נמל התעופה בן גוריון ייסגר לפעילות תעופתית בין התאריכים  27.10.19 ועד ה 5.12.19,  לצורך ביצוע עבודות תחזוקה ושיפוץ. בזמן העבודות, יופנו המראות המטוסים לנתיבים חלופיים, מה שצפוי לגרום למטרדי רעש חזקים במיוחד לתושבי הערים הסמוכות לנתב"ג, בעיקר ליישובים בעוטף נתב"ג. 

 מרשות שדות התעופה נמסר כי הם החליטו על מועד זה לביצוע עבודות התחזוקה על המסלול, כיוון שתקופה זו, עם סיום חגי תשרי, מאופיינת בירידה חדה בפעילות התעופתית, ולפני תחילת החורף והגשמים, מה שיאפשר ביצוע העבודות ברצף, באופן שיבטיח עמידה בלוח זמנים קצר.

ברש"ת מדגישים כי במהלך סגירת מסלול ההמראה הראשי, 08-26, יפעל נתב"ג בתבנית תפעול בהתאם לשיקולי בטיחות הטיסה. מסלול המראה נקבע גם בהתאם לנתונים נוספים כמו סוג המטוס, כיוון הרוח ועוד. חלק ממסלולי ההמראות החלופיים יגרמו למטוסים לטוס בגובה נמוך מעל יישובי עוטף נתב"ג ויישובים נוספים הרחוקים מעט יותר, כמו כפר דניאל, בן שמן, מודיעין. הודעה על כך נמסרה ליישובים בעוטף נתב"ג.

עוד נמסר כי: "הרשות תעשה כמיטב יכולתה לקצר את לוחות הזמנים בתקופת העבודות והחזרה לתבנית התפעול כפי שהייתה ערב תחילת העבודות"

הרשות הודיעה עוד כי תפתח מוקד לפניות תושבים, אשר יאפשר מענה טלפוני ובכתב בנושא של שאלות ובקשות

צילום אילוסטרציה : depositphotos.com