מאת: רמי היפש | צילום מסך מתוך פייסבוק 

אחרי שלוש מערכות בחירות, קורונה אחת ואינספור עימותים החלה השבוע להתגבש ממשלה חדשה – החמישית במספר של בנימין נתניהו. היא כוללת שינויים פרסונליים שונים שאחד הבולטים שבהם הוא המעבר של יריב לוין מתפקיד שר התיירות ליו"ר הכנסת.

לוין, תושב מודיעין מכבים רעות עוד מהשנים הראשונות של העיר והיה ממקימי סניף הליכוד המקומי יחד עם ראש עיריית מודיעין חיים ביבס, וחבר המועצה שמעון גואטה. לוין וביבס החליטו לחלק ביניהם את הקריירה הפוליטית – לוין לארצית וביבס למקומית. לוין נבחר לכנסת ב-2009 וכיהן כיו"ר ועדת הכנסת.

בשנותיו בכנסת הוא ביסס את מעמדו כאחד האנשים הקרובים לנתניהו. ב-2015 הוא קודם לתפקיד שר התיירות שאותו מילא עד השבוע. בתפקיד זה ניסה לוין להגדיל את היצע החדרים במלונות ולפעול להגדלת מספר התיירים שמגיעים לישראל על ידי פנייה לקהלים חדשים.

בשנה האחרונה היה לוין, יחד עם השר זאב אלקין, מראשי המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד, שלא הצליחה פעמיים להרכיב קואליציה וכך נגררו אזרחי ישראל שלוש פעמים בתוך 11 חודשים לקלפי.

לוין זכה בתפקיד יו"ר הכנסת לאחר שרשימת כחול לבן של בני גנץ הודיעה שהיא לא מוכנה שהיו"ר הקודם, יולי אדלשטיין, יישאר בתפקידו והסכימה שלוין יהיה יו"ר הכנסת במקומו.

ללוין, שנחשב מחוקק מצטיין, יש עבודה רבה בלשכת יו"ר הכנסת. עליו לעבוד בשיתוף פעולה עם כל סיעות הבית ולגרום לכך שיעבדו ביחד וולהעלות את קרנה של הכנסת, שסובלת מדימוי נמוך בציבור. התפקיד גם ייאלץ אותו להופיע בטקסים רשמיים ואף להחליף את נשיא המדינה כשזה נמצא במסעות בחו"ל.

"זו תהיה עבורי זכות גדולה לכהן כיו״ר הכנסת ולעמוד בראש הרשות המחוקקת, לפעול לחיזוק מעמדה של הכנסת ולעשות שליחות חשובה זו כשלנגד עיניי טובת מדינת ישראל, כלל אזרחי ישראל וארץ ישראל", כתב לוין בעמוד הפייסבוק שלו.