צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק עזר מודיעין

אחרי 24 שנה של פעילות חסד, עמותת עזר מודיעין עלולה לסגור את שעריה. משפחות רבות שנעזרו בה עד כה, צפיות להישאר ללא סיוע בשכר דירה, ציוד ואוכל.

לאחרונה, עברה עמותת 'עזר מודיעין' למשכן חדש ומאולתר מעל סופרמרקט רמי לוי בצומת שילת, זאת לאחר פינוי מתחם הקראוונים בו פעלה עד כה. לדברי אפי בן חמו, מנהלת משרד העמותה, עיריית מודיעין לא הקצתה להם מקום בעיר: "לא השאירו לנו ברירה".

העמותה, אותה הקים הרב דוד סגל, מסייעת למשפחות נזקקות רבות בעיר. היא הוקמה ב-1996, כשנה לאחר היווסדה של העיר מודיעין, ודואגת למאות משפחות בנושאים רבים, כגון חלוקת סלי מזון, רהיטים, אמצעי עזרה לחולים, קשישים, נכים, קניית תרופות, עזרה למשפחות חד הוריות ואף ציוד לימודי לילדים נזקקים בבתי ספר.

חלוקת סלי מזון לנזקקים

הרב סגל, אשר פרש מהצבא בדרגת סגן אלוף, הקים את עמותת עזר מודיעין מתוך תחושת שליחות להמשיך ולתרום גם לאחר פרישתו מצה"ל. "הרב סגל לא רוצה להפסיק את מעשי הצדקה, כבר 24 שנה שהוא עוזר למשפחות רבות וימשיך לעשות כך. אנחנו עוזרים מידי שבוע בארגז מלא אוכל וירקות, רהיטים, בגדים, צעצועים לילדים ועוד", סיפרה בן חמו.

המנהלת המסורה חוששת לגורל העמותה: "המון משפחות הרשומות ברווחה בעיריית מודיעין מקבלות מאיתנו סיוע. במידה ולא נעמוד בשכר דירה, העמותה תסגור את שעריה אחרי 24 שנה, ומשפחות נזקקות ייפגעו. אנו מבקשים את עזרת הציבור בתרומות כדי להמשיך".

בעמותה מציינים כי עזר מודיעין הינה עמותה שאין בה מקבלי שכר, למעט מזכירה אחת שמקבלת שכר מינימום על ניהול המקום. "הכל בהתנדבות ולשם שמיים", הגדירה זאת מנהלת העמותה.

בדף הפייסבוק שלה, קוראים בעמותה לעזרה מצד התושבים, אם זה בציוד לנזקקים ואם זה במתנדבים  לשעות הערב להובלות רהיטים למשפחות נזקקות, כל זאת כשברקע שוררת אי וודאות לגבי מימדי הגל השני של נגיף הקורונה.

מדוברות עיריית מודיעין מכבים רעות נמסר בתגובה: "פעילותו של הרב סגל לטובת תושבי העיר לאורך השנים ראויה לציון. הקרוואנים שהוצבו מהקמת העיר, עבר זמנם וקצרה היריעה מלהסביר, היו ממוקמים במתחם הנמצא בתהליך של פינוי כאשר בין השאר פונו מהמקום משרדי המשטרה, האגף לשירותים חברתיים משרדי הרבנות ועוד. לצערנו, למרות שהרב עודכן כבר לפני יותר משלוש שנים וניתנו אורכות אין ספור למציאת מקום אלטרנטיבי, בחר הרב לעזוב את העיר. כפי שידוע לרב סגל יש לעירייה נוהל הקצאות מסודר והוא רשאי להגיש בקשה להקצאה למקום פעילות הארגון בראשו הוא עומד, כמובן בכפוף לכל הנהלים הקיימים."