צילום: דוברות העירייה

"יותר בטוח, באוויר הפתוח"- המשפט הזה נאמר פעמים רבות בתקופת משבר הקורונה, שהוביל לסגירת בתי הקפה והמסעדות. המשבר הוליד טרנד חדש- פיקניק במרחבים העירוניים. 

בימים אלו הציבה עיריית מודיעין מכבים רעות במסגרת פיילוט ניסיוני, שישה שולחנות פיקניק עם ספסלי עץ בפארקים הנמצאים בסמוך למרכזים מסחריים – ברחוב עמק החולה, לאה אמנו ועמק האלה.

מעבר להתאווררות הנחוצה בימים אלה, ישמשו הספסלים למטרת עידוד הקנייה מעסקים מקומיים הנמצאים במרכזים המסחריים שליד, כך שכאשר תחזור השגרה המיוחלת ויסתיים הסגר, יוכלו התושבים לקחת את האוכל מהמסעדות ובתי הקפה באיסוף עצמי וליהנות מבילוי נעים בפארק באופן בטוח.


בעירייה מדגישים כי בזמן הסגר, מיועדים הספסלים רק למשפחות גרעיניות או בודדים, ולא עבור מפגשי חברים או משפחה מורחבת, זאת על מנת לצמצם את שיעור התחלואה הגבוה ולמנוע התקהלות אסורה.


חבר המועצה, עמיחי זליג, שיזם את הרעיון: "אחד הדברים שהפכו להיות ברורים ככל שלמדנו לחיות עם הקורונה, הוא שהכי בטוח באוויר הפתוח. בעיר מלא פארקים ושטחים ירוקים, וכל מה שחסר בהם הוא אופציה לשבת לאכול וליהנות, כאשר אי אפשר לשבת ולאכול במסעדות עצמן. לכן, העליתי את ההצעה לפזר בעיר שולחנות פיקניק, שיאפשרו למשפחות גרעיניות לצאת מהבית, לרכוש מזון מהעסקים הנהדרים בעיר וליהנות מארוחה בטוחה באוויר הפתוח. אני מקווה שבמזג אוויר יפה, נראה את התושבים עושים שימוש בשולחנות ונהנים, ואת בעלי העסקים נהנים אף הם מהיוזמה, ועם הצלחת הפיילוט מקווה לראות עוד שולחנות רבים פזורים ברחבי העיר. בתיאבון ובריאות לכולם".