משבר הקורונה והצורך בלמידה מרחוק כמעט בכל שכבות הגיל יצרו מצב בו משפחות מעוטות יכולת אינן יכולות להעמיד עבור ילדיהם מחשבים באמצעותם יוכלו ללמוד. ישנם גם לא מעט בתים במודיעין מכבים רעות בהם מספר הילדים הזקוקים למחשבים במקביל במהלך יום הלימודים גדול ממספר המחשבים הקיים בבית, ולעירייה הגיעו לאחרונה פניות רבות לסיוע ותרומה.

בעקבות כך החלו השבוע המשנה לראש העיר אלעד שמעונוביץ, והמשנה לראש העיר עמיעד טאוב שמחזיק גם בתיק השירותים החברתיים, במבצע לגיוס מחשבים ניידים עבור משפחות אלו. הרעיון הוא לגייס אנשי הייטק המתגוררים בעיר, שיש במקום עבודתם מחשבים נייחים וניידים שכבר אינם בשימוש אך עדיין טובים ואיכותיים מספיק עבור התלמידים, לאסוף ולתרום אותם למשפחות הזקוקות לציוד מחשוב עבור הלמידה מרחוק.  

עמיעד טאוב: "מחשב לכל ילד אינה סיסמא אלא צורך בסיסי בכל עת ובוודאי בעידן הקורונה והלמידה המקוונת. כל תלמיד ללא קשר למצבה הסוציו אקונומי של משפחתו חייב לקבל את האמצעים שיאפשרו לו להתחבר באופן מלא למערכת החינוך ולחבריו לכתה על מנת שלא לצבור פערים לימודיים וחברתיים. לצערי מדינת ישראל מתקשה להבין כי לא רק בפריפרייה קיימים פערים בין ילדים ושוב ושוב מטילה את האחריות על עמותות וגורמים פרטיים. אני סמוך ובטוח כי הקהילה במודיעין תדע להתגייס ולהשלים את הפער שיצרה המדינה לטובת כל ילדי העיר".

אלעד שמעונוביץ: "זכינו לגור בעיר נפלאה ואיכותית, עם תושבים חזקים שלא מעט מהם עובדים בתחומי ההייטק והמקצועות החופשיים. אך יש לנו גם בעיר משפחות מעוטות יכולת, שעם פתיחת שנת הלימודים הבינו שאין להם יכולת לאפשר לילדים שלהם ללמוד כמו כולם. יש לא מעט מקרים בחברות הייטק שונות, שיש מחשבים באיכות גבוהה שכבר אינם בשימוש אך יכולים לשמש בקלות את הילדים. אני מזמין את תושבי העיר להתגייס, לבדוק במקום העבודה שלהם ולפנות אלינו. כל סיוע יתקבל בברכה ויועבר למי שבאמת זקוק לו".