צילום: מודיעין נט

ראש העיר חיים ביבס הודיע כי החל ממחר (שני, 15.5) יושבתו כל שירותי עיריית מודיעין מכבים רעות, השבתה כללית מלאה, כולל מערכת החינוך. את השביתה יזם מרכז השלטון המקומי, יחד עם ראשי רשויות רבים אחרים, זאת במחאה על חוק "קרן הארנונה", אשר אם יעבור, יחייב את הרשויות המקומיות להפריש הכנסות מארנונה הנגבית מעסקים, לטובת תמריץ לבנייה למגורים בערים חלשות יותר.

"נילחם על זכויות התושבים שלנו", כתב ביבס בפייסבוק והוסיף: "השלטון המקומי מודיע על שביתה כללית החל ממחר, בעקבות כוונת האוצר להקים את קרן הארנונה שתפגע קשות באזרחי ישראל. יש כאן נסיון לפגוע בחינוך, ברווחה, בתרבות וביכולת שלנו לספק שירותים מוניציפליים לתושבים שלנו ולהביא לקריסה של הרשויות המקומיות. לא מתפקידנו לדאוג למקורות תקציביים לפתרון משברים לאומיים. החוק הזה נולד בחטא ולא יתרום בשום צורה לפתרון משבר הדיור. לצערי, לאחר שכל ההתנגדויות נתקלו בחומה אטומה, לא נותר לנו אלא להשבית את השירותים המוניציפליים ולהילחם על זכויות התושבים שלנו".

השירותים שלא יופעלו:

כלל השירותים העירוניים יושבתו ובכללם מערכת החינוך, לרבות גני הילדים, מסגרות הצהרונים וחוגי תל"ן.

מסגרות החינוך המיוחד הכוללני יפעלו כסדרן: בתי הספר לחינוך מיוחד: גוונים, פסיפס, צלילים, קידום נוער וגני החנ"מ יפעלו כבשגרה.

הסעות הבוקר ללומדים בעיר במסגרות החינוך המיוחד - יפעלו כרגיל.

הסעות הצהריים ממסגרות החינוך המיוחד לבתים - יפעלו כרגיל.

הסעות הצהריים מגני החינוך המיוחד לצהרוני עמותת סחלבים ברחבי העיר - לא יופעלו (כי אין צהרונים), על ההורים להגיע לאסוף את הילדים מהמסגרות בשעה 14:00.

הסעות לגני התקשורת - יפעלו כרגיל.

הסעות החינוך המיוחד ללומדים מחוץ לעיר יפעלו כרגיל, יחד עם זאת, על ההורים לוודא שהמסגרת בה לומד הילד אכן פועלת.

לא יתקיימו שירותים מוניציפליים של קבלת קהל ומענה טלפוני במשרדי העירייה ובמוסדות הציבור - ספריות עירוניות, מוזיאון מורשת החשמונאים, המרכז הרב תחומי ומרכזים קהילתיים.

שירותי הביטחון, הניקיון, הווטרינר העירוני ומוקד 106 יפעלו במתכונת חירום.


הערב התקיימה  הפגנה מול בניין העירייה.  מפגיני מודיעין מכבים רעות הגיעו אל מול בניין העירייה בכדי למחות נגד חוק הקמת "קרן הארנונה" ולחזק את ראש העיר והשלטון המקומי על התנגדותם לחוק.

 צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות. שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים