בעקבות כתבת "להט"ביסטן" אותה פרסם מגזין ערוץ 14 ואשר הצליחה לעורר סערה ומחאה נרחבת ברשתות החברתיות נגד הערוץ, הגיעו אתמול בבוקר עשרות צעירות וצעירים ממודיעין-מכבים-רעות להפגין מול משרדי הערוץ ותלו שם דגל גאווה ענק.

לאחר פרסום השער הפרובוקטיבי במגזין הערוץ: "עכשיו מגזין", בו הציגה תמונת השער ציור של עגל הזהב צבוע בצבעי הגאווה, עם הכותרת: "להט"ביסטאן - כך משליטים ארגוני שמאל רדיקלי את דת הלהט"ב על מדינת ישראל", הביעו גולשים רבים, אנשי תקשורת, וחברי כנסת זעזוע מהכתבה ומההתבטאויות בה.


במודיעין החליטו להגיע אתמול (רביעי) בבוקר עשרות צעירים וצעירות להביע מחאתם מול האולפנים הממוקמים בעיר. המפגינות והמפגינים הניפו שלטים עליהם נכתב "במודיעין אומרים לא ללהט"בופוביה" ותלו דגל גאווה ענק.


אור גרינפלד,  חבר מועצת העיר ומחזיק התיק לשוויון חברתי ומגדרי הגיע למחות גם הוא ואמר: "ערוץ 14 בחר לצערנו לנצל את הבמה שניתנה לו כדי להפיץ תעמולת שנאה, ולכן הגענו הבוקר כדי להבהיר לקברניטי הערוץ שאין מקום ללהט"בופוביה בעיר שלנו. לא מדובר פה במחאה של ארגון להט"ב כזה או אחר, מדובר פה פשוט בתושבות ותושבים מהעיר שכמוני לא מוכנים לקבל את זה שמסרים כאלו נכתבים ומשודרים באולפנים 10 דקות מהבית שלהם. אז הם/ן התכוננו אתמול בערב, קמו הבוקר, הודיעו שהם מאחרים לעבודה או ללימודים והגיעו כדי למחות. זה מעורר השראה ותקווה. אנחנו לא מצפים להתנצלות או לשינוי הקו של הערוץ, אבל אולי זה יתחיל להיות ברור לערוץ, לקברניטיו ולעובדים בו שכאן בעיר אנחנו לא ננהג באדישות ונעמוד מנגד, ולא נסבול אמירות שכאלו כלפינו או כלפי המשפחה, החברים וחברות שלנו".

מהאגודה למען הלהט"ב נמסר: "שמחים לראות עוד ועוד ישראלים שמוחים ואומרים לא לשנאה ולהסתה נגד הקהילה הגאה. החברה הישראלית לא תקבל ביזוי והשפלה מאורגנים של אוכלוסיה שלמה - לא על גבי עיתונים ולא על המסך. נמשיך להזכיר לאלו ששכחו את הערך הבסיסי ביותר ביהדות "ואהבת לרעך כמוך"- שאנחנו כאן ובכל מקום כדי שכולנו נחיה בביטחון ובשוויון".