משרד הבריאות עדכן במהלך הלילה כי תושבת העיר, מורה בתיכון עירוני ה' במודיעין, נדבקה בנגיף הקורונה. מצבה הבריאותי קל והיא שוהה בבידוד ביתי מאז יום שבת 7.3, יחד עם בני משפחתה - שלא נמצאו חולים.

מהתחקיר האפידמיולוגי שנערך למורה עולה, כי במהלך הימים בהם היא לימדה בבית הספר, היא שהתה במחיצת 94 תלמידים ו- 80 אנשי צוות חינוכי – זהות כולם ידועה להנהלת בית הספר. בהתאם להוראות משרד הבריאות התלמידים וצוותי ההוראה הללו ישהו בבידוד מלא עד ליום שישי 20.3.

במהלך הלילה והבוקר ייצרו קשר אישי עם כל אחד ואחת מ- 94 התלמידים ו- 80 אנשי הצוות, על מנת להודיע להם שעליהם לשהות במיידית בבידוד.

בעיריית מודיעין מכבים רעות התקיימה אמש התייעצות של ראש העיר, חיים ביבס, עם גורמי המקצוע במשרד הבריאות ועם גורמי המקצוע במינהל החינוך, ולאחריה הוחלט כי בית הספר לא יפעל הבוקר, חמישי, 12.3, עד ליום ראשון 15.3 - וזאת למטרת התארגנות לקיום לימודים עם צוות מצומצם.


צוותי בית הספר שלא באו במגע עם המורה יכינו תוכנית לימודים בימים חמישי ושישי 12-13.3 על מנת לקלוט את תלמידי בית הספר שלא באו במגע עם המורה ובניסיון להשיב את שגרת הלימודים עד כמה שניתן עם צוות הוראה מצומצם, כבר ביום ראשון 15.3.


התלמידים ואנשי הצוות שייכנסו לבידוד צריכים למלא טופס כניסה לבידוד המצוי באתר משרד הבריאות. אין צורך ליצור קשר עם מד"א אלא אם מתפתחים תסמינים של המחלה.

הנחיות מפורטות ודיווחים בזמן אמת באתר משרד הבריאותhttps://www.health.gov.il/…/disea…/corona/Pages/default.aspx