בישיבת המועצה שנערכה ביום רביעי 11.5, הודיע ראש העיר על שורת הטבות והנחות אשר יינתנו לחיילות וחיילים בסדיר ולמשרתי שירות לאומי תושבי העיר, במתקנים עירוניים. זאת בעקבות החלטת הוועדה העירונית שהוקמה לאחרונה ודנה בנושא. בוועדה השתתפו חברי המועצה שמעון גואטה, רן שגב ועמיחי זליג יחד עם מנכ"לית עמותת מופעים דליה אוסידון ומנכ"לית מנהלת אופק גלי בר–ניר.


ההנחות עליהן הוחלט עבור חיילים בשירות סדיר או משרתי שירות לאומי תושבי העיר: 

בהיכל התרבות מודיעין - כרטיס כניסה חינם על בסיס מקום פנוי ביום המופע/הצגה

במוזיאון מורשת החשמונאים - כניסה כניסה בעלות של 15 שקלים.

בפארק הנופש והספורט - כרטיס יומי לבריכה ב- 50% הנחה.

מרכז הספורט בעמק זבולון - כרטיס יומי לבריכה בעשרה שקלים בלבד.  50% הנחה  בכרטיס יומי לחדר כושר.


מדובר במהלך שנעשה לראשונה בעיר המככבת בצמרת הגיוס לצה"ל, נתון שמהווה גאווה מקומית רבה. על פי הערכות העירייה, ישנם כ-5,500 חיילים וחיילות תושבי העיר המשרתים בשירות חובה. מהעירייה נמסר כי זוהי דרך נוספת להביע הערכה לשירותם החשוב ולעודד אותם ליהנות מבילוי בעיר כשהם חוזרים הביתה.

ההטבות וההנחות יינתנו בהצגת תעודת חוגר או משרת בשירות לאומי והן יהיו תקפות עד לסוף שנת 2022, עם אופציה להארכה בהתאם לביקוש שיהיה.

חיים ביבס, ראש העיר בירך על ההחלטה: "קצת אחרי חגיגות העצמאות אנו יוצאים עם בשורה חשובה עבור התושבים היקרים שלנו, החיילים, החיילות ומשרתי השירות הלאומי. זה ידוע כי עירנו ניצבת בראש הטבלה בגיוס לצה"ל גם עבור בנות וגם עבור בנים ואנו מחבקים אותם על תרומתם העצומה למדינה. שימרו על עצמכם ובזמן הפוגה תיהנו מן המוסדות העירוניים שפותחים שעריהם עבורכם."