צילום: דוברות עיריית מודיעין

חוזרים לפעילות לפי התו הירוק

בשבוע האחרון נתוני התחלואה מראים ירידה במספר החולים בקורונה במודיעין מכבים רעות לצד אחוז התחסנות גבוה, מה שמאפשר את פתיחתם של מוסדות ציבור, בילוי ופעילויות לרווחת התושבים בעיר. הכניסה למקומות אלו תתאפשר בהתאם ל"תו הירוק" - כלומר, מחוסנים עם תעודת התחסנות, או מחלימים, בהצגת אישור מתאים.

פארק הנופש והספורט ומרכז הספורט העירוני נפתחו כבר ביום ראשון בבוקר. מהעירייה נמסר כי המרכזים, המנוהלים על ידי מנהלת אופק, יפעלו תוך הקפדה יתרה על ניקיון והיגיינה לטובת סביבות אימון ושחייה בטוחה.

במנהלת אופק מדגישים כי בהתאם להנחיות, לא ייפתח מתקן מגלשות המים בשלב זה. אך חדר הכושר והבריכה יהיו פתוחים להנאת התושבים, והחוגים יתחדשו בחודש מרץ.

עוד נמסר כי לרגל הפתיחה, יינתנו מבצעים מיוחדים בפארק הנופש והספורט - לרוכשים כרטיס חופשי חודשי מראש לשלושת החודשים הקרובים (מרץ עד מאי): בעבור כרטיס משולב לשני חדרי הכושר תשלמו  189 ₪ לחודש במקום 220 ₪,  בעבור כרטיס משולב לבריכה ולחדר הכושר בפארק תשלמו 199 ₪ לחודש במקום 255 ₪, בעבור כרטיס לחדר הכושר בפארק הנופש והספורט תשלמו 129 ₪ במקום 155₪.

עוד נתונים על מחירי הכניסה, זמני ושעות הפעילות, ניתן למצוא באתר מנהלת אופק או להתקשר לטלפון-08-9151121.

אגף חברה נוער וצעירים נערך גם הוא להחזרת פעילות החינוך הבלתי פורמלי במחלקת הנוער ובתנועות הנוער, על פי מתווה המשרד להשכלה גבוהה ומשלימה, אשר קובע שורת כללים בחלוקה לשכבות הגיל: בכיתות א'-ו', יתקיימו הפעולות על פי הקפסולות הקבועות שבבתי הספר ויהוו המשך רציף ללימודים. כיתות ז'-י', יוכלו להיות בקפסולות של עד 20 חניכים, עם אפשרות לעירוב קבוצות מבתי ספר שונים. כיתות י"א-י"ב, יידרשו להציג תעודת חיסון או אישור החלמה או תוצאת בדיקת קורונה שלילית עד 48 שעות לפני כניסתם למתחם. בנוסף, קובע המתווה כי הפעולות יוכלו להתקיים רק באוויר הפתוח.

מרכז הצעירים "יודה" פתח את מרחבי הלמידה לסטודנטים ומתארח בבגין 74 (ברחוב מנחם בגין מול בנין 76) בהרשמה מראש. המרכז פועל על פי התו הירוק שמשמעותו הגבלת מספר הסטודנטים במתחם עד 11 איש בכל זמן נתון, הצגת אישור מתחסן/ תעודת מחלים / הצגת תוצאת בדיקת קורונה שלילית עד 48 שעות לפני כניסתם למתחם .

אגף קהילה מבשר גם הוא על החזרתן של הפעילויות לאזרחים הוותיקים: החל מיום שני, 22.2, תחזור פעילות האזרחים הוותיקים במועדון מפג"ש ומועדון מרכז האלה. הפעילות, הכוללת חוגים והעשרה תתקיים תחת מגבלות התו הירוק. בהתאם למתווה זה, מותר להכניס עד 10 אנשים למבנה והמשתתפים בפעילות יהיו אלה שהחלימו מקורונה או חוסנו בחיסון שני, לפני יותר מעשרה ימים (בעלי תו ירוק). כמו כן גם המפעילים יוכלו לשוב לפעילות, רק אם עמדו בתנאים אלה גם כן.

המרכז הרב תחומי נפתח גם הוא ביום ראשון 21.2, במתכונת התו הירוק ומחזיר בהדרגה את הפעילויות, הקורסים, לימודי האוניברסיטה הפתוחה, הקתדרה לאמנות ומרחב העסקים והיזמות.  יש להציג בכניסה למקום אישור תעודת מתחסן או מחלים.

בתי הכנסת במודיעין ישובו לפעול על פי התו הירוק. ממוני הקורונה בבתי הכנסת, יהיו אחראיים על כך שתותר כניסה לבית הכנסת רק למציגי אישור מחלימים או תעודת התחסנות. בשלב זה, לא תותר כניסה לילדים מתחת לגיל 16, שאינם מחלימים. התנאים לקבלת האישור להפעלת בית כנסת ירוק הם – רישום במחלקת הדת, מספר האנשים לא יעלה על תפוסה של 50% מהתפוסה המירבית של המקום ולא יותר מ-300 איש. על פי ההנחיות, יש עדיין שמירה על מרחק של 2 מטרים בכיסא בין אדם לאדם ורישום מוקדם של המתפללים. בתי כנסת שלא יפעלו על פי התו הירוק, יוכלו לפעול במגבלות המחמירות לפיהן מותר עד 10 מתפללים במבנה או 20 איש בחוץ.

היכל התרבות מודיעין ישוב לפעול בתחילת חודש מרץ, על פי הנחיות התו הירוק – עם הצגת תעודת מחלימים או תעודת התחסנות. נכון לשלב זה, יחזרו אירועי זמר, סדרות העשרה, אומנות, קונצרטים וסרטים. בהמשך, מתוכננות לחזור גם הצגות התיאטרון על פי המתווה שתקבע הממשלה. על פי הנחיות התו הירוק, תפוסת האולם תכיל עד 75% או עד 300 איש ויהיה מרחק בישיבה בין הכיסאות.

רשת הספריות תמשיך נכון לשלב זה, במתכונת האיסוף העצמי של ספרים מהספרייה.