מאת: רמי היפש

בני גנץ שבר שתיקה ביום שלישי שעבר ומי שצפה באירוע גילה במופע החימום לפני הנאום של גנץ גם את הילה שי וזאן, חברת מועצת עיריית מודיעין לשעבר, שנשאה דברים שהלהיבו את הקהל.: "אני הילה, מצד אחד דתייה ומצד שני חיה ועובדת בעולם חילוני, טריפולטאית שמבשלת גם אוכל אשכנזי. בקיצור אני ישראלית כמו כל אחד מכם".

זאת היתה יריית הפתיחה של שי וזאן לפוליטיקה הארצית. שי וזאן בת ה-38 כיהנה במשך שנתיים כחברת מועצה מטעם הבית היהודי, כמספר 2 של מיכאל חרל"פ. היא היתה ממונה על הוועדה לקידום מעמד האישה והחזיקה גם את תיק קשרי החוץ. באותה תקופה היא שימשה דוברת המרכז האקדמי לב בירושלים, אחרי שעבדה בעבר בכלי תקשורת ועם נפתלי בנט, שהיה אז יו"ר מפלגת הבית היהודי.

לפני שלוש שנים פרשה שי וזאן מהמועצה לאחר שמונתה לראש מינהל דוברות והסברה במרכז השלטון המקומי, שהעומד בראשו הוא חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין. שי וזאן לא יכלה להיות במועצת העיר במקביל ובמקומה נכנס ג'וני קליין. בנוסף, היא היתה ממקימות תנועת שווים שונים למתן הזדמנויות שוות לגברים ולנשים.

"אנחנו מאמינים שאפשר לעשות כאן מקום טוב יותר, אבל כדי שזה יקרה מוכרחים לשנות כמה דברים. השיח הרע והאלים שמתנהל כאן חייב להשתנות, החלוקה אנחנו והם חייבת להשתנות", אמרה שי וזאן. בהמשך היא הוסיפה -  "עם ישראל צמא למנהיגות אחרת. להובלה של כולם לעבר הטוב והמשותף ולא המפריד והמשסע".

לא ברור איזה מקום תתפוס שי וזאן ברשימת חוסן לישראל של גנץ. דיווח אחד בכאן דירג אותה במקום השמיני – מקום ריאלי מאוד אחרי ההופעה של ראש המפלגה בשבוע שעבר. אבל מאז, כרגיל במפלגה שלא מוציאה דברים החוצה, שי וזאן לא מתראיינת.

מודיעיני נוסף בחוסן לישראל הוא אור גרינפלד. הצעיר שהנהיג את מטה הצעירים של מויש לוי בבחירות המקומיות והיה חלק מההצלחה שהובילה את שחר עושים חינוך למועצה עם שלושה חברים כשהוא מדורג רביעי, יהיה ראש מטה הצעירים של המפלגה – וגם הוא נמנע מלדבר השבוע.

מקום ריאלי יותר בכנסת יהיה למשה (בוגי) יעלון מרעות, שהתנועה שהקים, תל"ם, חתמה על שיתוף פעולה גם חוסן לישראל והוא יהיה במקום השני ברשימה, מקום שעשוי להשתנות אם יהיו חיבורים עם מפלגות נוספות כמו יש עתיד או גשר של אורלי לוי אבקסיס.

ביום שלישי יתקיימו הפריימריז בליכוד. הבחירות במודיעין ייערכו בבית הנוער ברחוב עמק דותן. שר התיירות יריב לוין, ממקימי סניף הליכוד בעיר, יתמודד שוב בפריימריז ואמור להיות מדורג במקום גבוה.

ב-12 בפברואר יתקיימו הבחירות במפלגת העבודה. איתי אלמוג בר, חבר המועצה מטעם מודיעין חופשית, הציג את מועמדותו בפריימריז וחורש את הארץ בימים האחרונים כדי להשיג תומכים. לא בטוח אם המקום שישיג יעזור לו במפלגה שכרגע רק מידרדרת בסקרים.

בבית היהודי, שעדיין מנסה להתאושש מהנטישה של בנט ואיילת שקד, לא יהיו פריימריז. ביום ראשון בחרה המפלגה ברפי פרץ לראש התנועה וביום שני ייבחרו הנציגים הנוספים. רחל מתתיה, מרצה לחינוך סביבתי  ופעילה בתושבים משפיעים במודיעין, מנסה להשיג את המקום השמור לנשים ברשימה.

אחד מהאנשים שהצליחו לקדם את מתווה בניית הרשימה לכנסת הוא עמיעד טאוב, חבר מועצת עיריית מודיעין.

צילומים: ארכיון מודיעינט, צילומי מסך פייסבוק