לקראת הבחירות ברשויות המקומיות, פרסמה  חברת המידע העסקי דן אנד ברדסטריט סקירה של מצב העסקים בישראל.  במסגרת הסקירה, אשר מיפתה את מצב העסקים בישראל לפי ערים, נבדק אחוז הגידול בפתיחת עסקים בערים השונות במהלך שנת 2018.  בשקלול הדירוג, התייחסו לאחוז הגידול נטו ולאחוז הפתיחות באותה עיר.

הסקירה מציגה את התפתחות העסקים לפי ערים מתחילת השנה. בהשוואה בין הערים הגדולות, העיר ירושלים דורגה כעיר הטובה ביותר לעסקים. בקרב הערים הבינוניות, מודיעין מובילה את הדירוג בפער ניכר, הודות לקצב גידול נטו גבוה משמעותי ביחס לאחרות, כאשר גבעתיים ורחובות נמצאות מיד אחריה.  ניתן לראות כי מרבית הערים הבינוניות בראש הרשימה הן ערים באזור המרכז, בעוד שמרבית הערים באזור הצפון והדרום נמצאות בתחתית הדירוג. אחת המגמות המדאיגות בטבלה היא שבמרבית ערי הפריפריה יש גידול נטו שלילי ויש לכך השפעה על מספר מקומות העבודה באותן ערים.

ראש העיר, חיים ביבס: "מודיעין מכבים רעות נחשבת לעיר מובילה בתחומים רבים ומגוונים והיום זכינו לחותם רשמי גם לתחום העסקים. נתון זה אינו מפתיע שכן בעשר השנים האחרונות פעלנו רבות לקידום העסקים כאן בעיר על ידי הענקת ארנונה לעסקים מהנמוכות באזור, שמירה על רמת שירותים גבוהה, יצירת תמהיל בנייה נכון ועל הגדלת מקומות התעסוקה בעיר. אנחנו נוסיף לפעול ככל הניתן על מנת לאפשר לבעלי העסקים כאן בעיר לפעול בצורה המיטבית ובכך נעניק לתושבים שלנו את הזכות לקבל את השירות הטוב ביותר מאותם בעלי העסקים וכך כולנו נצא נשכרים."

מחזיק תיק עסקים קטנים ובינוניים וטיפוח יזמות עסקית, שחר מי -און : "אנחנו לא רק מדברים אלא עושים עשייה אמיתית שרואים את התוצאות בעיניים. הכל למען העסקים והיזמים בעיר. פעלתי במסירות מתוקף תפקידי כמחזיק תיק עסקים ויזמות, תפקיד שלא היה קיים במועצת העיר הקודמת ואנחנו יצרנו בו תוכן ואנחנו ה-פה לעסקים במועצת העיר. חלק מהעשייה למען העסקים בעיר כללה - קמפיין "קונים קרוב הבית", שנתמך בשילוט קבע שהועלה ליד כל מרכז מסחרי, עידוד מעורבות בקבוצות נטוורקינג בעיר, הוצאת רולאפ ללא תשלום, ירידי עסקים, קידום מרחב היזמות במרכז הרב תחומי, שת"פ עם "מעוף" שלוחה של משרד הכלכלה. הבאנו להתעוררות גם מבחוץ- עסקים חדשים בודקים הגעה לעיר כמוקד משיכה. וקיבלתי מספר פניות מחברות הייטק שרוצות לבדוק אפשרות להעתקת המשרדים לעיר. בנוסף, בניית מרכז העיר שיהווה מוקד משיכה חדש ואטרקטיבי- גם בשבת, עם שידרוג משמעותי של אישור לפתיחה בשבת כבר מהשעה 6:00 בבוקר."