נתוני התחלואה במודיעין מכבים רעות ממשיכים לעלות, כאשר היום, שלישי, (17.8.21), עדכנה העירייה כי ציון הרמזור של העיר עלה ל 7.5 והיא מוגדרת כעת עיר אדומה על פי מודל רמזור הקורונה.

מנתוני העירייה עולה כי נכון להיום 500 מתושבי העיר נמצאו מאומתים לנגיף, כאשר רק ביממה האחרונה, אובחנו 54 תושבים כמאומתים לנגיף. בנוסף, 1,258 מתושבי העיר נמצאים בבידוד. 

מעיריית מודיעין נמסר כי כלל אירועי הקיץ יתנהלו תחת הנחיות התו ירוק , בשטחים פתוחים וסגורים ללא קשר לכמות המשתתפים. עוד נמסר מהעירייה כי תגביר את האכיפה על עטיית מסכות בחללים סגורים על מנת לצמצם את התחלואה. במהלך השבוע האחרון ניתנו עשרות דו"חות לתושבים אשר הפרו הנחייה זו בקניון מודיעין, במרכזי המסחר ובסופרים. הקנס לעבירה זו הוא 500 שקלים.

לקראת פתיחת שנת הלימודים, אחת הדאגות העיקריות בשלב זה היא האם שנת הלימודים אכן תפתח כסדרה ב- 1.9.  על פי המתווה עליו הסכימו בממשלה ובמשרד החינוך, בערים אדומות - בקרב תלמידי כיתות ח'-י"ב, אם יותר מ-70% מתלמידי הכיתה מחוסנים,  הכיתה תלמד רגיל באופן פרונטלי. אך אם מתחת ל-70% מהכיתה מחוסנים, התלמידים ילמדו מרחוק, באמצעות זום.