על פי הנתונים, שמתייחסים למתגייסי שנת 2015 (ילידי 1997), עולה כי המגמה של עלייה באחוזי הגיוס לצה"ל ומיצוי השירות עודנו בעלייה כאשר 88.9% מבני העיר התגייסו לצה"ל (לעומת 89.1% בשנה שעברה), 57% מהם התגייסו ליחידות קרביות (לעומת 56%) ו-15.3% מהחיילים יצאו לקצונה (לעומת 13.4% אשתקד).

בקרב בנות העיר, 82.5% מהבנות התגייסו לצה"ל (לעומת 82.3% בשנה שעברה) ו-15% מהחיילות יצאו לקצונה (לעומת 12.7% אשתקד) נתון המדרג את הבנות במקום הראשון בארץ.

נתון מעניין נוסף הינו כי תיכון מכבים רעות ותיכון עירוני א' מככבים בצמרת מוסדות החינוך שתלמידיהם מתגייסים לצה"ל. נתון נוסף שעלה הוא מיקומה של אולפנת אורות מודיעין בעשירייה המובילה בארץ בקרב בתי הספר הדתיים ממלכתיים המובילים בגיוס לצבא, כאשר אחת מחמש בנות המתגייסות לצבא, ממשיכה לתפקיד קצונה.

בנות ובני העיר מובילים גם באחוזי בני הנוער המתנדבים בשנת שירות, בטרם הם מתגייסים לצבא.

ראש העיר, חיים ביבס, ששירת במילואים עד לאחרונה כמפקד על גדוד הכשרה 'זמן יקר', אמר: "פרסום נתוני הגיוס של בני הנוער לצבא הגנה לישראל, שוב הוכיח את אשר ידענו: שבני הנוער של מודיעין מכבים רעות הם מטובי בניה ובנותיה של המדינה. בימים אלו כאשר הגיוס לצבא בכלל ולשירות קרבי ואיכותי בפרט זה דבר שאינו מובן מאליו, כאן בעיר שלנו הוא ערך עליון ומשמעותי. ביום זה אני גאה להצדיע לנוער המצויין שלנו , למשפחותיהם וכמובן למערכת החינוך הטובה ביותר בישראל. אתם גאוותינו".

צילום שער: מסע סוף מסלול של צוות "יהונתן", קורס הכנה לצה"ל