בשער: צילום מסך מתוך פייסבוק "החולצות הלבנות"

בשעה שההפגנות ברחבי הארץ, ובמיוחד בירושלים, הופכות לעניין כמעט יומיומי, מסתמן קרב נוסף: הקרב על השינה (ויש מי שקראו לו 'הקרב על רחביה' – המקום בו נרשמת לאחרונה ירידה חדה בשעות השינה של התושבים), ומתברר שהקרב הזה הגיע עד לאחד הרחובות הקטנים והשקטים בשכונת מליבו הוותיקה במודיעין, בה מתגורר לא אחר מעו"ד גונן בן יצחק, אחד ממובילי המחאה נגד ראש הממשלה.

במוצ"ש, 25.7.20, לקראת השעה 22:30 בלילה, הופתעו תושבי הרחוב ההולנדי לשמוע שריקות, קולות צפצוף ובעיקר צעקות רמות אשר בקעו ממיקרופונים. כאשר יצאו לראות על מה המהומה פגשו במפגינים בודדים אשר צעקו "גונן בן יצחק תן לנו לישון" וגם "רחביה זה כאן". על הכרזות שהחזיקו היה כתוב בבירור "תנו לישון בשקט", "אתם עושים לנו שחור". במקום נרשם עימות כאשר אחד המפגינים נכנס לאחת החצרות ומספר ניידות הגיעו למקום.  

רוצים לחזור לחיים נורמליים

בירור קצר העלה כי המפגינים הם חברי קבוצת 'החולצות הלבנות', 'תושבי רחביה המעוניינים לחזור ולישון בלילות, לנסוע ברחובות בלא חסימה ולחזור לחיות חיים נורמליים' – כפי שנאמר בדף הפייסבוק שלהם. הפעילים לא רק הגיעו למודיעין לבקר בשכונה של גונן בן יצחק אלא גם מיידעים את עיריית ירושלים כאשר המפגינים חוסמים את החנויות והמדרכות,  נכנסים לחצרות, יוצרים פחד כתוצאה מההמון הרב ועוד מפגעים המפריעים למבוגרים, לתינוקות ולשאר התושבים. יצוין כי בעוד שחלק מדיירי רחביה פנו לבית המשפט בבקשה שימנע את ההפגנות שמשבשות את החיים, שכנים אחרים מביעים את תמיכתם בחופש ההפגנה - למרות חוסר הנוחות שנגרם להם.

עו"ד גונן בן יצחק | צילום מסך מתוך "חדשות הבוקר", ערוץ 12. ארכיון מודיעינט

מקור הרעש: סוכן שב"כ עטור השגים

לא כל תושבי הרחוב השקט מכירים את עו"ד גונן בן יצחק, לדברי אנשי החולצות הלבנות 'אחד ממארגני המחאות בבלפור'. בן יצחק, קצין מודיעין בשב"כ לשעבר, שימש כסוכן ומפעיל במשך כ–10 שנים. במסגרת עבודתו, היה אמון על גיוס והפעלתו של "הנסיך הירוק" (מסעב חסן יוסף), בנו של מנהיג החמאס בגדה.
נראה שאת השכנים משני הצדדים פחות מעניינים הישגיו המוכחים של עו"ד בן יצחק גם בעבר וגם בהווה כאחד ממובילי מחאת 'קריים מיניסטר' כנגד השחיתות, כמי שהספיק להיעצר לאחרונה פעמיים וכמי שניסה למנוע בגופו את הפעלת המכת"זית, והם מעוניינים רק בשקט שיאפשר להם לישון ןלחזור לחיים נורמליים. אנשי החולצות הלבנות מצידם מבטיחים שכל עוד ימשיכו ההפגנות להתנהל כפי שהן מתנהלות בימים אלו, הם ימשיכו לפקוד את מודיעין.