בעקבות מחסור חמור במנות דם, הודיעו בשירותי הדם של מד"א כי הם קוראים לכלל הציבור להגיע בדחיפות ולתרום דם.

כבר כעת מסרו גורמים במד"א כי: "אנחנו מתחת לקו האדום. בבתי חולים כבר דוחים ניתוחים לא דחופים ואנחנו שומרים את המלאי המועט למקרים הדחופים".

במודיעין-מכבים-רעות יתקיים היום, ראשון, 6.2.22, מבצע התרמת דם  - בין השעות 15:30- 20:30 במרכז המסחרי "מוריה סנטר" ברחוב לאה אמנו 1 (חניון מרכזי).


המחסור קיים בעיקר במנות דם מסוג O, ובמנות דם עם Rh שלילי מכל הסוגים (-A-, B-, AB). בשירותי הדם של מד"א פונים לכל מי שחשים בטוב ועומדים במדדי משרד הבריאות לתרומת דם, לבוא לתרום.


ממד"א נמסר כי חשוב לזכור שלדם אין תחליף מלאכותי וכי כל מנת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים או פצועים שזקוקים לתרומה. בעקבות הקושי המשמעותי לגייס את כמות הדם הנדרשת, בעיקר נוכח משבר הקורונה, נגרם קושי באספקת הדם לבתי החולים שיכול להביא לפגיעה קריטית בפעילות הרפואה השוטפת ולדחיית ניתוחים.

התרמת דם ממחלימים ונחשפים למאומת:
1 .תקופת ההמתנה עד להתרמת דם ומרכיביו מחולי קורונה מאומתים – 7 ימים מתאריך ההחלמה.
2 .מחוסנים או מחלימים שנחשפו – יוכלו לתרום דם ללא דחיה, בכפוף להצהרתם על קבלת תוצאת בדיקת אנטיגן שלילית שבוצעה 72 שעות לאחר החשיפה.
3 .לא מחוסנים /לא מחלימים שנחשפו – יוכלו לתרום דם בחלוף 5 ימי בידוד ובכפוף להצהרתם על תוצאת בדיקת אנטיגן שלילית ביום ה- 5 לאחר החשיפה.

גם אתם יכולים להציל חיים!