עיריית מודיעין מעדכנת השבוע כי העלייה בתחלואה והפיכתה של העיר מודיעין מכבים רעות לעיר כתומה על פי מודל הרמזור, הובילה להגברה משמעותית של האכיפה. את האכיפה מוביל אגף ביטחון וחירום.

בימים האחרונים, בוצעו עשרות ביקורות בבתים של מבודדים, על מנת לוודא שהם אכן בבתיהם. ביקורות אלו יימשכו באופן נרחב, אומרים באגף ביטחון וחירום, ובמידה ויאותר מבודד אשר הפר את הבידוד, יינתן לו קנס של 5,000 שקלים בהתאם לתקנות.


במהלך מבצע האכיפה של השיטור העירוני בשיתוף עם משטרת מודיעין, נתפס במהלך סוף השבוע האחרון, תושב אשר הפר בידוד וקיבל על כך קנס בסך 5,000 שקלים.


במקביל, בימים האחרונים ביצע אגף ביטחון וחירום באמצעות השיטור העירוני מבצעי אכיפה ממוקדים על פי הנתונים של חמ"ל הקורונה העירוני, אשר עולים מן התחקירים מול תושבים שבבידוד או מאומתים לנגיף. כך, מתמקדת האכיפה במיקומים בעייתיים המועדים לשרשראות הדבקה, ובכללם קניון עזריאלי, מרכזים מסחריים, מרכז עינב ומרכולים. מתחילת משבר הקורונה, בוצעו יותר מ-7,000 ביקורות בעסקים מקומיים, כאשר רק בימים האחרונים, בוצעו יותר מ-300 ביקורות, חלקן הסתיימו בקנסות. כך למשל, בקניון עזריאלי ניתנו בשבוע שעבר יותר מ-20 קנסות על אי עטיית מסכה.


על פי נתוני חמ"ל הקורונה, ישנן שכונות בעיר בהן התחלואה גבוהה במיוחד. נכון לעכשיו, שכונות הכרמים, הפרחים ואבני חן הן שכונות כתומות. בשכונות אלו, יתמקד השיטור העירוני באכיפה לצמצום התחלואה במקומות בעייתיים בשכונות, כמו למשל, פארקים ומרכזים מסחריים. שם תתמקד האכיפה בשמירה על ההנחיות ובדגש על מניעת התקהלויות. בנוסף, יהיו ביקורות פתע בבתים של מבודדים.


שמוליק כהן, ראש אגף ביטחון וחירום: "מאמצי האכיפה והביקורות יימשכו כחלק מההתמודדות עם העלייה בתחלואה. אנחנו פועלים בזרועות שלובות עם חמ"ל הקורונה העירוני ומשטרת מודיעין, ואין לי ספק כי פעילות זו תסייע לצמצום היקף התחלואה."