צילום אילוסטרציה: Depositphotos

במאמץ למנוע את התפשטות הקורונה בישראל, נוקט משרד הבריאות בשורה של צעדים, בינהם, בידוד ביתי של כל מי שחזר מסין, תאילנד, סינגפור, הונג קונג, מקאו, קוריאה הדרומית ויפן.

על פי הנחיית משרד הבריאות, כל מי שחזר לארץ מיעדים אלו, עליו לשהות בבידוד ביתי במשך 14 יום ממועד החזרה. לא לצאת למרחב הציבורי, לא לשהות במקומות ציבוריים, כולל מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות.

בימים האחרונים נחשפה "מפת הבידוד" של הקורונה בישראל, ממנה עולה כי כ- 1,600 ישראלים נמצאים בבידוד ביתי ברחבי הארץ, מתוכם 28 אנשים נמצאים בבידוד ביתי במודיעין מכבים רעות, זאת לאחר שחזרו מאחד ביעדים בחו"ל שהוגדרו על ידי משרד הבריאות כמחייבי בידוד.  

מדובר באמצעי מניעתי המחוייב על ידי משרד הבריאות ואין שום אינדיקציה לכך שנדבקו בנגיף.

עוד עולה מהדיווח כי הערים המובילות במספרי המבודדים הן: תל אביב, עם 102 אנשים השוהים בבידוד ביתי, חיפה עם 97 מבודדים וירושלים עם 77 מבודדים.

המדינה ממנה חזרו רוב הישראלים להסגר היא תאילנד.

יש לציין כי אין מספר מדויק ורשמי של השוהים בבידוד ביתי ברחבי הארץ, בעיקר משום שחלק מהשבים מהמדינות במזרח הרחוק שהוגדרו כמסוכנות, עושים זאת בטיסות קונקשן ולא בטיסות ישירות, כך שקשה לעקוב אחר מספרם.

תוקף ההחלטה על בידוד בית לחוזרים מיעדים אלו הוא לנוחתים בישראל החל מיום 16.2.2020 בשעה 12:00 ואילך. הבידוד לא חל על מי שהיה במקומות אלה במסגרת טיסת המשך (קונקשן).  מי שלא יעמוד בהן עלול להיענש וחשוף לתביעה. 

גורמים בעירייה מסרו כי טרם התקבלו נתונים רשמיים ממשרד הבריאות והנושא בבדיקה. 

חשוב לציין, כי נכון לרגעים אלו לא ידוע על נשאים של הנגיף במודיעין.

למידע כללי והנחיות נוספות, הכנסו לאתר משרד הבריאות:  https://bit.ly/2PjgZOp