ביום חמישי 23.5 יצויין ברחבי הארץ חג ל"ג בעומר. כמדי שנה, לקראת החג, מפרסמת העירייה רשימת מגרשים המאושרים להדלקת מדורות בעיר. מגרשים אלה נבחרו לאחר סיור ובדיקה ע"י עובדי אגף שפ"ע בשיתוף עם כוחות הביטחון וההצלה, לרבות שירותי כיבוי האש.

בעירייה ביקשו להדגיש כי ככלל, תתאפשר הדלקת מדורות אך ורק בשטחים הפתוחים המרוחקים משכונות העיר. הדלקת המדורות תתאפשר במשך יומיים בלבד, ביום שלישי 21.5, עבור גני הילדים בעיר וביום רביעי, 22.5 עבור כלל תושבי העיר.

השטחים בהם תתאפשר הדלקת מדורות הם:

• השטח הפתוח לאורך רחוב עמק האלה מערבית לחורשת הנופלים ועד רחוב יהודה המכבי.
• רחוב עמק האלה מפינת יהודה המכבי לכיוון מערב עד רחוב היער.
• שטח פתוח סמוך לכניסה לכביש הגישה לחווה האקולוגית (מזרחית לכביש), פינת הרחובות עמק האלה/עמק זבולון/שדרה מרכזית.
• מגרש ברחוב המעיין בפארק הטכנולוגי, דרומית לרחוב הנביטה (יוצב שילוט הכוונה במקום).
• בשטח הפתוח לאורך כביש 4 מכיוון אזור התעסוקה/הפארק הטכנולוגי, מערבית לכיכר הסמוכה לגשר.
• מגרש כורכר במרכז עינב, מזרחית לרחוב הנפח, סמוך לפארק המנגלים ודרומית לתחנת דלק "מיקה".
• שטח פתוח סמוך לצומת יהודה המכבי/כביש 431/שדרות יצחק רבין, (דרומית לצומת).
• שטח פתוח דרומית לכיכר בכביש הגישה לשכונת נופים, מאחורי משרדי מינהלת השכונה.

במהלך ימי הדלקת המדורות תבוצע פעילות אכיפה מוגברת של השיטור והפיקוח העירוני. מדורות שיודלקו בשטחים או מגרשים אסורים, יכובו ומדליקי המדורות יקנסו בהתאם.  

בכל המגרשים/שטחים האסורים יוצבו מאבטחים/סדרנים/פקחים למניעת הדלקת מדורות. 

הדלקת המדורות תתאפשר במשך יומיים בלבד: ביום שלישי 21.5, עבור גני הילדים בעיר וביום רביעי, 22.5 עבור כלל תושבי העיר.

 

מטעמי בטיחות ושמירה על קהל החוגגים, במגרשים שבהם יהיה עומס קהל ומספר רב של מדורות אשר עלולות לסכן את החוגגים במקום לא תתאפשר להדלקת מדורות נוספות במקום. מומלץ מאוד לתאם מראש הדלקת מדורות מול מוקד הביטחון/מוקד עירוני בטלפון 08-9726217 או 106. העירייה מבקשת מהציבור להזעיק את מכבי האש בכל מקרה של אירוע חריג במספר 102. לשאלות וקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות לאגף ביטחון בטלפון 08-9394666 או למוקד העירוני 106.

בתוך כך, גם השנה ממליצה הנהגת ההורים העירונית, בשיתוף העירייה,  לצמצם את מספר המדורות בעיר, על ידי קיום מדורות משותפות, וזאת בהתאם למגמה שקיימת בשנים האחרונות להפחתת הזיהום הסביבתי.

הילה בן אליעזר, מחזיקת תיק איכות הסביבה: מזה מספר שנים, אנו יחד עם ועד ההורים העירוניים, פועלים ומעודדים את ילדי גני הילדים ובתי הספר, לציין את חג ל"ג בעומר באופן חווייתי אך תוך לקיחת אחריות על הסביבה ובניסיון להפחית ככל הניתן את הפגיעה הסביבתית. לפעילות זו ישנן תוצאות ניכרות בשטח, הן בתחושה של התושבים אשר שמחים על האוויר הנקי שמורגש בימי החג בעיר, והן בצמצום המראות של השריפה והמדורות ברחבי העיר. צמצום מספר המדורות עודד חשיבה יצירתית לציון החג בפעילויות שונות, ואנו מברכים על כך. אם לא די בכך, הרי שמדיניות זו מגשימה הלכה למעשה ערכים חינוכיים של התחשבות בסביבה ובאחר שהנם ערכים חינוכיים חשובים מאין כמותם."

אמציה דויטש, יו"ר הנהגת ההורים העירונית: "האוויר הנקי יותר בבוקר ל"ג בעומר בשנים האחרונות, הוא בזכות שיתוף הפעולה בין הנהגת ההורים עם ועדי ההורים והעירייה. הצלחנו לצמצם משמעותית את מספר המדורות, לאחד מדורות, ולתכנן פעילות חלופית חינוכית ומהנה אחרת. אני קורא גם השנה להורים, להמשיך במגמה זו ולהסביר לילדים את החשיבות של החג תוך התחשבות בסביבה, בקהילה ובבטיחות."

צילומים: Depositphotos, דוברות עירייה.