ביום חמישי 3.5 יצוין ברחבי הארץ ל"ג בעומר. כחלק מההיערכות לחג, מפרסמת העירייה, כמו בכל שנה, רשימת מגרשים המיועדים למדורות. מגרשים אלה נבחרו לאחר סיור שנערך ברחבי העיר, במהלכו אותרו והוגדרו מגרשים המתאימים להדלקת מדורות. מדיניות בחירת שטחים אלה נעשתה בשיתוף עם כוחות הביטחון וההצלה, לרבות שירותי כיבוי האש.

בעירייה ביקשו להדגיש  כי ככלל, תתאפשר הדלקת מדורות אך ורק בשטחים הפתוחים המרוחקים משכונות העיר. הדלקת המדורות תתאפשר במשך יומיים בלבד, ביום שלישי 1.5, עבור גני הילדים בעיר וביום רביעי, 2.5 עבור כלל תושבי העיר.

השטחים בהם תתאפשר הדלקת מדורות הם:

♦ השטח פתוח לאורך רחוב עמק האלה מערבית לחורשת הנופלים ועד רחוב יהודה המכבי.
♦ רחוב עמק האלה מפינת יהודה המכבי לכיוון מערב עד מתחם מגרש הכדורגל העירוני (מומלץ לטובת פעילות מדורות של גני הילדים ביום שלישי).
♦ שטח פתוח סמוך לכניסה לכביש הגישה לחווה האקולוגית, פינת הרחובות עמק האלה/עמק זבולון/שדרה מרכזית.
♦ שטח פתוח ברחוב המעיין מול המרכז הלוגיסטי של שופרסל בפארק הטכנולוגי (יהיה שילוט במקום)
♦ שטח פתוח לאורך כביש 4 מכיוון הכיכר הדרומית לחווה האקולוגית ועד לכיכר הסמוכה לגשר לכיוון פאתי מודיעין
♦ שטח פתוח דרומית לצומת יהודה המכבי וכביש 431, לאורך כביש הגישה לשכונת נופים ועד לכיכר הסמוכה לגשר מתחת לכביש 431.
♦ מנחת מסוקים ישן סמוך לכניסה לרעות.
♦ שטח פתוח ליד מגרש הטניס מתחת לרחוב האלה ברעות, סמוך לבית הספר מעלות.
♦ מגרש פתוח סמוך לסניף תנועת הנוער "מכבי צעיר" ברחוב נוף קדומים.

הדלקת המדורות תתאפשר במשך יומיים בלבד: ביום שלישי 1.5, עבור גני הילדים וביום רביעי, 2.5 עבור כלל תושבי העיר.

במהלך ימי הדלקת המדורות תבוצע פעילות אכיפה מוגברת של השיטור והפיקוח העירוני. מדורות שיודלקו בשטחים או מגרשים אסורים, יכובו ומדליקי המדורות יקנסו בהתאם.  

בכל המגרשים/שטחים האסורים יוצבו מאבטחים/סדרנים/פקחים למניעת הדלקת מדורות. 

התושבים מתבקשים לשים לב כי הם מבעירים מדורה בשטח נקי מקוצים ועשבים ובמרחק בטחון סביר ממבנים ומתקנים. יש לגדר את המדורה באבנים ולהרחיק חומר דליק מהמדורה. בסיום החגיגות, יש לוודא כיבוי מוחלט של המדורה על ידי שפיכת חול או מים, ולאסוף ולרכז את האשפה כדי לסייע לפינוי מהיר ביום למחרת.

מטעמי בטיחות ושמירה על קהל החוגגים, במגרשים שבהם יהיה עומס קהל ומספר רב של מדורות אשר עלולות לסכן את החוגגים במקום לא תתאפשר להדלקת מדורות נוספות במקום. מומלץ מאוד לתאם מראש הדלקת מדורות מול מוקד הביטחון/מוקד עירוני בטלפון 08-9726217 או 106. העירייה מבקשת מהציבור להזעיק את מכבי האש בכל מקרה של אירוע חריג במספר 102. לשאלות וקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות לאגף ביטחון בטלפון 08-9394666 או למוקד העירוני 106.

בתוך כך, כמו בכל שנה גם השנה ממליצה העירייה לצמצם את מספר המדורות בעיר, על ידי קיום מדורות משותפות, וזאת בהתאם למגמה שקיימת בשנים האחרונות לצמצום הפגיעה בסביבה ולהפחתת הזיהום הסביבתי. את מהלך זה מובילים סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי, מחזיקת תיק איכות הסביבה, ורד גל בחרי, מינהל החינוך העירוני, הנהגת ההורים העירונית בתי הספר והגנים. בשנים האחרונות היוזמה הצליחה ובתי ספר רבים עשו מדורות ל"ג בעומר משותפות. צמצום המדורות נעשה גם בגני הילדים, כאשר גנים שכנים, הנמצאים באשכולות משותפים, קיימו את מדורת החג ביחד. גם בשנה שעברה היו בעיר מקרים של ויתור על מדורת החג לטובת פעילות חברתית בסימן החג. כמו כן, על ידי הוצאת המדורות משכונות העיר לשטחים הסובבים אותן, הופחת בימי המדורות זיהום האוויר בתוך העיר.

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי וחברת המועצה ורד גל בחרי, מחזיקת תיק איכות הסביבה: "היערכות העירייה למדורות ל"ג בעומר מנסה לעשות איזון בין הרצון לאפשר לתושבים הצעירים והבוגרים לחגוג את החג ולהדליק מדורות, לבין שמירה על בטיחות, צמצום ההפרעה והקטנת זיהום האוויר. החג מהווה הזדמנות מצוינת לאנשים להיפגש, להכיר ולחגוג ביחד, ולכן אנו ממליצים לקיים עד כמה שניתן מדורות משותפות. אנו מקווים שהיוזמה הזו, שצוברת תאוצה בשנים האחרונות, תמשיך ותגדל גם השנה."