ביום שלישי 9.5.23 יצויין ברחבי הארץ חג ל"ג בעומר. כמדי שנה, לקראת החג, מפרסמת העירייה רשימת מגרשים המאושרים להדלקת מדורות בעיר. מגרשים אלה נבחרו לאחר סיור ובדיקה והוכשרו ע"י עובדי אגף שפ"ע בשיתוף עם כוחות הביטחון וההצלה, לרבות שירותי כיבוי האש.

הדלקת המדורות במודיעין תתאפשר במשך יומיים בלבד, ביום ראשון 7.5, עבור גני הילדים בעיר וביום שני, 8.5 עבור בתי הספר וכלל תושבי העיר.


השטחים בהם תתאפשר הדלקת מדורות הם:

בשטח הפתוח לאורך רחוב עמק האלה מצידו הצפוני מכביש יהודה המכבי ועד רחוב היער.

בשטח הפתוח המקביל לרחוב עמק האלה מרחוב היער עד לשטח הפתוח שמול מפעל "נייר חדרה". 


מהעירייה נמסר כי בהכשרת המגרשים המתאימים הושם דגש מיוחד על איסור הדלקת מדורות בתוך שכונות העיר על מנת למזער את הסיכונים הבטיחותיים ולמנוע מפגעי זיהום אוויר בקרב התושבים וכי תתבצע אכיפה מוגברת על ידי ניידות השיטור העירוני, ניידות ביטחון וניידות פיקוח עירוני שיסיירו ברחבי העיר ויקנסו תושבים אשר מדליקים מדורות בשטחים שאינם מותרים.

בתוך כך, נמסר כי ככלל, העירייה בשיתוף עם הנהגת ההורים העירונית, ממליצה להימנע מקיום מדורות בעיר ולקיים אירועים אלטרנטיביים, וזאת בהתאם למגמה שקיימת בשנים האחרונות, לפעול למען צמצום זיהום האוויר עקב משבר האקלים ההולך ומחמיר, עליו לומדים רבות בגנים ובבתי הספר. בשנים האחרונות, ניתן לראות רוחות של שינוי בכך שיש יותר מדורות משותפות וגם ניתן לראות מפגשים לציון החג ללא מדורות כלל.

עוד נמסר מהעירייה כי מטעמי בטיחות ושמירה על קהל החוגגים, במגרשים בהם יהיה עומס רב של מדורות אשר עלולות לסכן את החוגגים, תימנע הדלקת מדורות נוספות במקום. תושבים מתבקשים לשים לב כי הם מבעירים מדורה בשטח נקי מקוצים ועשבים ובמרחק בטחון סביר ממבנים ומתקנים. יש לגדר את המדורה באבנים ולהרחיק חומר דליק מהמדורה. בסיום החגיגות, יש לוודא כיבוי מוחלט של המדורה על ידי שפיכת חול או מים, ולאסוף ולרכז את האשפה כדי לסייע לפינוי מהיר ביום למחרת.

בכל מקרה של אירוע חריג יש להזעיק את מכבי האש במספר 102. 

לשאלות וקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות לאגף ביטחון בטלפון 08-9394613 או למוקד העירוני 106 בטלפון 08-9726020.