אם עדיין לא אמרנו אנחנו ממש, אבל ממש ממליצים להתחיל עכשיו וליהנות מעונת הסתיו המהממת אשר צובעת את העיר בצבעים חדשים. אז כן סגר, לא סגר, כן לימודים לא לימודים, כן גשם לא גשם – תמיד יש סיבה למה 'כן', למה כן לצאת מהבית ולצפות אל העיר הנהדרת שלנו.

מצפה נתן לזכרו של נתן כהן ז"ל, תושב מודיעין

נדנדת עץ מושקעת ויפהפיה הצופה על נוף עמק איילון מצפה לכם במרחק מטרים בודדים מהשביל. מצפה נתן הוקם לזכרו של סרן נתן כהן ז"ל, אשר נפל במבצע צוק איתן. המצפה מטופח על ידי משפחתו וחבריו של נתן.

אל המצפה ניתן להגיע ברגל דרך הגבעות הדרומיות. מומלץ להחנות את הרכב באזור הספורטק בשכונת מוריה (בוכמן), להיכנס לגבעות דרך כיכר השוטר, ולצעוד כרבע שעה בנחת עד לשביל ההיקפי. שם יש לפנות ימינה ולחפש משמאל את השלט המצביע על המקום.

 מיקום בגוגל

 הנוף ממצפה נתן | צילום: טלי גת


 

תצפית על העיר לכיוון שכונת הציפורים

בפנייה האחרונה לפני צומת 431 ושדרות החשמונאים, מכיוון ישפרו בואכם העירה, טפסו עם הרכב עד לנקודה הגבוהה ביותר. החנו את הרכב וצפו לכיוון העיר. ניתן להשקיף על העיר ולראות היטב את שכונת הציפורים וכל מה שמעבר לה. האמת, יש נוף יפה מזה?

המלצה שלנו: הסתובבו מעט באזור ותצפתו גם על אזורים אחרים.


 

תצפית על עמק איילון מהאתר לזכרו של אמנון ליפקין שחק

המצפה לזכרו של אמנון ליפקין שחק, הרמטכ"ל ה- 15 ותושב העיר, ממוקם בגבעת הברושים, ומשקיף אל רכס הרי יהודה ועמק איילון. המצפה הנפלא מוקדש להנצחתו של ליפקין שחק וכולל פינת ישיבה מוצלת המשקיפה על הנוף ממזרח למודיעין מכבים רעות ועמדות בהן מידע היסטורי (גם שמע) על הגבעה ועל אמנון ז"ל.

המצפה הונגש פיזית לאנשים עם מוגבלות.

הכניסה לתצפית מהכיכר בצומת דרך יאיר פרג /שד' מנחם בגין/מבוא רעות לדרך העפר המובילה לכיוון מזרח, לכיוון השדה המפריד בין הכביש לגבעה. ניתן לעלות עם הרכב בשביל המערבי (הימני) עד למנחת ואז מזרחה (שמאלה) במעלה השביל לראש הגבעה עד לחניית הנכים. ניתן גם להחנות את הרכב בחניית הכורכר למרגלות הגבעה ולטפס ברגל אל הגבעה. במעלה הגבעה הוכשרו חניית נכים ושביל מונגש.

הנוף משכר וגבעת הברושים מזמנת המשך סיור. ניתן גם לצעוד לאורך הגדר וליהנות מהיער ומהעמק משני צידיה.

מצפה אמנון ליפקין שחק | ארכיון מודיעינט | צילום: עיריית מודיעין מכבים רעות

נוף ממצפה ליפקין שחק | צילום: טלי גת


תצפית מגבעת התיתורה

לא נראה שקיים תושב בעיר שאינו מכיר את גבעת התיתורה. בימים אלו ניתן לראות תלמידים רבים המגיעים ללמוד ולסייר בה בקפסולות ולאורך כל היום מטיילים בה בעלי כלבים, רוכבי אופניים, זוגות אוהבים, חובבי טבע, טיולים וליקוט. בשנה שחלפה נודע שמה של הגבעה למרחוק והחלו להגיע אליה מטיילים מכל רחבי הארץ. אז לפני שזה קורה פשוט רוצו, סובבוה והקיפוה.

מנקודות שונות בגבעה ניתן להשקיף לכיוון מכבים, כפר רות, שילת ושכונות העיר השונות.

תהנו.

תצפית מגבעת התיתורה | צילום: טלי גת


התצפית מתחת לגשר

דקות אחדות לאחר צאתכם את העיר לכיוון שעלבים, פארק קנדה וצומת לטרון, תראו את תוואי מסילת הרכבת לירושלים. לא ניתן לפספס את הגשר החולף מעל עמק איילון ולמעוניינים לראות זווית אחרת של הגשר, ושל העמק שתחתיו מומלץ להגיע לכיכר, להמשיך ישר ולפנות ימינה במעלה השביל. בדרך זו תוכלו להגיע גבוה גבוה אל חלקו התחתון של הגשר ואם יתמזל מזלכם תעבור שם גם רכבת. כך או כך הנוף הוא חוויה בפני עצמה.

חוויה של נוף | צילום: טלי גת


ההמלצות שלנו:

צאו ותהנו מהעיר ומנקודות התצפית המרהיבות שבה אבל אל תשכחו לשמור על כבוד הנופלים בנקודות תצפית אשר הוקמו לזכרם, והקפידו לשמור על השקט, על הניקיון ועל ההנחיות. פנקו את עצמכם בפק"ל קפה אם אפשרי ואפילו בכיבוד קל אולם זכרו את הבאים אחריכם והשאירו את המקום נקי.

ממליצים על נקודות תצפית נוספות? ספרו לנו!