השבוע האחרון בישר על עלייה דרמטית  במספר התושבים שנמצאו חיוביים לנגיף הקורונה במודיעין מכבים רעות. גורמים בעירייה מספרים כי מדי יום נערכת הערכת מצב בהובלת ראש העיר יחד עם גורמים מקצועיים, במסגרתה מוצגים נתוני התחלואה וההיערכות הנדרשת בעיר, כאשר במידת הצורך יהיה גם שיתוף פעולה עם המשטרה. עתה, מתכוננים בעירייה בכוחות מתוגברים ליום הכיפורים ולהידוק הסגר עליו הוחלט בממשלה.

מעיריית מודיעין נמסר כי: "לצד ההסברה והדיווחים השוטפים לתושבים באשר לנתוני הקורונה בעיר, תוגבר האכיפה העירונית באמצעות אגף ביטחון ושירותי חירום. סיורים רבים נערכו ברחבי העיר במהלך חג ראש השנה ובמקרים בודדים, פוזרו התקהלויות בפארקים על ידי השיטור העירוני וניידות הביטחון, אך ניכר היה כי במרבית המקומות הקפידו התושבים על ההנחיות. בנוסף, חולקו עד כה כ-70 דוחות בגין אי עטיית מסכה. עוד מבוצעות עשרות ביקורות וסיורים יזומים אשר מתמקדים בעסקים המקומיים, לוודא שעומדים בהנחיות התו הסגול. הקובעות, בין היתר, עטיית מסכה בחנות, שמירת מרחק ומספר מקסימלי של לקוחות שיכולים לשהות בחנות, כאשר הדגש הוא על ההסברה, על מנת ליצור איזון רגיש בין המשבר הבריאותי למצבם הכלכלי של העסקים שנפגע ממנו קשות".

עוד נמסר מהעירייה כי -"גם במהלך הסגר, האכיפה תוגבר ויינתנו דו"חות על הפרת ההנחיות לעוברי אורח ועסקים שיפרו את הנחיות משרד הבריאות, זאת על מנת לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה בעיר. הקנס על אי עטיית מסכה עומד על 500 שקלים".