חברי הקבוצה, תלמידי כיתות ח' בבית הספר אמ"ית בנים במודיעין, משתתפים בתוכנית זו השנה הראשונה. במסגרת פרויקט First Lego League הם בנו ותכנתו רובוט מלגו הפותר בצורה עצמאית משימות מורכבות על לוח משימות מיוחד.


בנוסף, ביצעו התלמידים עבודת חקר בנושא השנתי של התוכנית, שהוא מסע האדם בחלל. הילדים למדו ממומחים שונים שפגשו, בהם אסטרונאוט ורופא של NASA, על קשיים איתם מתמודדים אסטרונאוטים ואיתם יתמודדו בעתיד נוסעים בחלל. הילדים בחרו להתמקד בפתרון לבעיה של זרימת דם בתנאי חוסר משקל ובעקבות רעיון ששמעו מאחד החוקרים פיתחו מכשיר הממריץ את זרימת הדם לרגליים באמצעות רטט. המכשיר מעורר עניין רב, נמצאו לו יישומים גם בקרב אוכלוסיות שונות ללא קשר לנסיעה בחלל, ונרשם לגביו פטנט מקדמי.


קבוצת "כיפה-בוטס 922" השתתפה וזכתה בתחרות First Lego League אזורית, ולאחר מכן בתחרות הארצית שם הייתה בין הקבוצות הראשונות בארץ ועל כן זכתה להזמנה לתחרות הבינלאומית באוסטרליה.
את הקבוצה מלווים שני מנטורים וותיקים, דוקטור סיגל עוזיאל קרל וצחי גרין שכבר הביאו בעבר קבוצות רובוטיקה להישגים מרשימים. לצידם, מתן אמיר ומתן גרין, בוגרי התוכנית שהתנדבו להדריך את קבוצת הצעירים.

התחרות נפתחה ביום חמישי ותסתיים ביום ראשון, כאשר כל המתחרים אמורים להציג את עבודותיהם גם במהלך השבת. חברי הנבחרת, יחד עם המורים והמדריכים המלווים, בחרו לשמור את השבת ולא להתמודד במהלכה. מארגני התחרות באוסטרליה הסכימו להעביר חלק מהמשימות ליום שישי, אך בשבת עצמה יוותר הדוכן של 'כיפה בוטס' ריק.


חברי המשלחת, שידעו מראש כי יצטרכו להתמודד עם בחירה כזו וכי חלק מהתחרות תיערך בשבת, הכינו מבעוד מועד שלט גדול, אותו יציבו בדוכן לפני כניסת השבת, בשלט נכתב: "מדוע אנחנו לא כאן היום? כי היום שבת, יום המנוחה של העם היהודי". הם גם הטמיעו בשלט קוד, שאותו ניתן לסרוק ולהגיע לסרטון באנגלית שמסביר על משמעות השבת.


צילום מסך מתוך פייסבוק

מנהל בית הספר, ליאור הלוי, כתב לתלמידיו: "כשראיתי את השלט שהכנתם לשבת, התמלאתי התרגשות וגאווה. אולי תפסידו כמה נקודות, אבל מבחינתי ניצחתם. בדורות קודמים שמענו על קידוש השם ועל מסירות נפש בהקשר טראגי, של נכונות יהודית למות עבור היהדות. אנחנו שמחים לחיות בדור שאחרי האינקוויזיציה, אחרי גזירות השמד ואחרי השואה. היום מסירות הנפש היא של אהבה, של ויתור מתוך רצון ולא מתוך כפייה, של הצגת השבת כערך לעולם כולו. זכיתם להיות שגרירים כאלה של השבת. שבת שלום".

צחי גרין, המלווה ומדריך את הקבוצה, כתב בעמוד הפייסבוק שלו: לפעמים יוצא לעשות קידוש השם ברמה עירונית.מיוחדת היא ההזדמנות לעשות קידוש השם ברמה הארצית.נדיר מאוד לעשות קידוש השם ברמה של כלל העולם!  אנחנו כבר ניצחנו! וכמו שאומרים אצלנו בכיפה בוטס כבר שנים: דרך ארץ קדמה לזירה!