בשער: מסעדת רוזה מודיעין | צילום פרטי

היום, ראשון (7.3), מגיע הרגע שרובנו חיכינו לו – פתיחת המשק כמעט לחלוטין, ובכלל זה גם המסעדות ובתי הקפה בעיר, ובעוד שרובנו נשמח להגיע כלקוחות, בעלי העסקים עצמם מתקשים לגייס עובדים המעדיפים להישאר בבית וליהנות מחל"ת. מי שינסה לחזור לעבוד עשוי לבקש "משכורת נמוכה יותר בשחור". גם המסעדנים במודיעין מכבים רעות מדווחים על בעיה דומה וחוששים שלא יצליחו לספק שירות בכוחות עצמם או עם צוותים מצומצמים.

"ננסה להסתדר עם שני תיכוניסטים"

אלמוג ממסעדת Meet&Meat, מסעדת בשרים בליגד סנטר, מספר שפרסם מודעות דרושים בכל קבוצות הפייסבוק, חזר אל כל העובדים הוותיקים שעבדו אצלו בעבר והציע להם לחזור, אך אף אחד לא מעוניין בינתיים. רובם מבקשים תשלום 'בשחור' עד סוף יוני.

"המצב כרגע לא מעודד", מספר אלמוג, "לאורך כל התקופה קיבלו העובדים דמי אבטלה כחלק מהחל"ת ואילו אני, אחי ואבי צריכים לגייס לעסק כסף פרטי כדי לגשר על הדלתא בין המענק על הירידה במחזור להוצאות הקבועות הגבוהות של העסק. אני צריך להזרים כסף פרטי, אבל אני עצמי לא מקבל כלום. באמצעות לקוחה וותיקה הצלחנו לגייס שני תיכוניסטים שיעבדו איתנו ויחד נעשה הכל לתת את השירות הטוב ביותר. בפועל, אנחנו נותנים להם הכשרה משמעותית ובסופו של דבר הם ילכו. צריך לזכור גם שהפניות שלהם לא מלאה, יש להם לימודים על הראש ושנה לא פשוטה".  

עסק משפחתי | ב- meet&meat מתרגשים לחזור לחגיגה של בשרים 

בעלי מסעדות נוספות בעיר סיפרו שהצליחו להחזיר חלק מהצוות ושיתגברו אותו לאט לאט כאשר יראו לאן נושבת הרוח, מה תגובת הלקוחות והאם יהיו שינויים במתווה כתוצאה מעלייה בתחלואה למשל. כולם מסכימים שמדובר בחלמאות של המדינה אבל יש מי שמנסה להישאר אופטימי.

"המח"לת שיצרה הממשלה הנוכחית היא חוסר אחריות משווע כלפי ענף שלם"

נעמה צדקיהו, מבעלי בית הקפה 'קפית', כבר התראיינה לתקשורת המקומית והארצית פעמים רבות לאורך משבר הקורונה, וגם היום, למרות הבשורות המשמחות על פתיחת ענף המסעדנות, היא ספקנית: "ביום ראשון המסעדות אמורות להיפתח ובפועל אין עובדים! בזיון של החלטה וחוסר אחריות משווע כלפי ענף שלם! המסעדה שלי יכולה לארח 300-400 איש וכרגע אני פותחת עם חמישה מלצרים בלבד."

 כמו רבים אחרים גם נעמה פנתה לעובדי המסעדה לשעבר, פרסמה מודעות דרושים ברשתות ובמקומות נוספים ותמיד נתקלה באותן תשובות: "התרגלנו להיות בבית, הסכום שאנחנו מקבלים מספק, ואנחנו גם נמצאים עם המשפחה... לא משתלם לנו לחזור, ועוד.."

בקפית מתגעגעים לסועדים ולאירועים | צילום יוסי וונש

"השינוי האמיתי והריענון יהיו לאחר פסח"

"אני תמיד אופטימי" מספר חן ממסעדת רוזה בישפרו סנטר מודיעין, "קיבלתי במתנה זמן עם המשפחה אז גם זה לטובה אבל קשה לגייס את ה- 100 אחוז. לא אחד ולא שניים אמרו לי שהם רוצים להמשיך ליהנות מהחל"ת ומהזמן הפנוי אולם 80% כן חזרו".

לחן ברור שהחזרה תהיה בשלבים, גם של המסעדה וגם של הלקוחות. לא הכל יחזור להיות כשהיה ברגע אחד. "כרגע לא יהיו ערב יווני כדי להימנע מהתקהלויות ואנחנו מקווים שתהיה מסה מספקת של לקוחות שתצדיק את ההשקעה. זה תהליך מאוד מאתגר אבל התרגלנו בשנה הזו לאתגרים ונעמוד גם בזה. כרגע התפריט יהיה זהה ושינוי משמעותי וריענון יהיו לאחר פסח"

ללקוחות, לעובדים ולכולם הוא קורא ללכת ולהתחסן כי רק כך נראה את סוף הקורונה. "לכו להתחסן ונחזור לשגרה מלאה", הוא מסכם.

רוזה מודיעין | שמחים לחזור לשגרה ומתגעגעים ללקוחות

נכון לכתיבת כתבה זו לא קיבלו המסעדנים הנחיה ברורה בנוגע להסדרי הישיבה. ככל הנראה שבתוך המסעדה יוכלו לסעוד בעלי תו ירוק - מחלימים ומחוסנים, עד 75% מהתפוסה המקסימלית ולא יותר מ-100 איש, בעוד שבחלק החיצוני, אם מזג האוויר יאפשר, יוכלו לשבת מי שלא התחסנו, בקפסולות, לצד ילדים של משפחות שיושבות בפנים. בסך הכל יוכלו לשבת עד 100 בני אדם מחוץ למסעדה, כאשר בעלי המקום נדרשים גם לדאוג לשמירת מרחק של שני מטרים בין שולחן לשולחן ולמנות סדרן שתפקידו יהיה להקפיד על שמירת המרחק. מממ... מאתגר כבר אמרנו?