הכנס ייפתח ביום שלישי 15.12, במושב ערב עם הדלקת נרות וסיור מצולם באתרים ארכיאולוגיים ברחבי מודיעין מכבים רעות. במושב, שיתחיל בשעה 20:30 ישתתף ראש העיר, חיים ביבס ומיד לאחריו, אברהם טנדלר, ארכיאולוג וחוקר במרחב מרכז של רשות העתיקות, ייקח את המשתתפים לסיור מודרך בעקבות התגליות הארכיאולוגיות במודיעין והסביבה.

למחרת, יום רביעי 16.12, ייערכו מושבי בוקר אודות ממלכת החשמונאים. המושב הראשון יעסוק בשאלות מעניינות, בין היתר, "מה אנחנו יודעים על מי שכתב את ההיסטוריה של הורדוס והחשמונאים?", והאם החשמונאים המציאו את היהדות?. במושב השני, ידברו מומחים על ההבדלים בין דמוקרטיה ללאומיות, ועל השינויים הדמוגרפיים בארץ שומרון בזמן ממלכת החשמונאים. המושב האחרון, יתקיים בשפה האנגלית ויעסוק במחקר על אנטיוכוס כמייסד מיטבעת ירושלים בתקופת הבית השני ומלחמת פנים ומדינת החשמונאים.

 שמעון גואטה, מחזיק תיק תיירות ומורשת: "זו כבר השנה ה-17 שכנס מורשת מצליח כ"כ ומושך מאות תושבים ומבקרים המבקשים לשמוע את מיטב החוקרים בתחום. השנה בצל הקורונה, ייערך כנס וירטואלי בינלאומי עם מושבים אקדמאיים שישלבו בין עבר מפואר להווה ועתיד מרשימים ההולכים ומתפתחים בעירנו באופן מואץ. אנו נמשיך לשמור ולטפח את המורשת העשירה של העם היהודי הנמצאת בעירנו ואני מזמין אתכם להירשם וליהנות יחד איתנו מממצאים ומחקרים מרתקים".