צילום: מודיעין נט

היום, כבכל שנה ב-8 למרץ, חל יום האישה הבינלאומי. חברי וחברות מועצת הנוער של מודיעין מכבים רעות בחרו לציין יום זה עם מיצג ויזואלי מיוחד שיוצב בכיכרות ברחבי העיר ושמו - 'כיכר משלך'.

באמצעות המיצג, מבקשים הנערות והנערים להוקיר את פעילותן של נשים מובילות בחברה הישראלית. הנשים המיוצגות בכיכרות נבחרו על ידי בני ובנות הנוער לאחר תהליך ארוך של למידה, והם עשו זאת לפי תרומתן לחברה הישראלית כפי שהם רואים אותה. אחד הדברים שהעסיקו את בני הנוער בפרויקט, היה הבחירה המגוונת של הנשים, והם הקפידו לבחור נשים המגיעות מרקעים מגוונים, מדורות שונים, וממגזרים שונים, אשר תרמו במגוון תחומים  לחברה הישראלית. כמו כן, ביקשו חברי וחברות מועצת הנוער להכיר לבני ולבנות הנוער בעיר נשים שלרוב אינן מגיעות לכותרות. 

בין הנשים שנבחרו יוצגו תהילה מטמון ז"ל (1905-1974) שהייתה פעילה למען זכויות נשים ישראלית, ייסדה את הליגה לזכויות הנשים בישראל ואת עיתון הנשים הראשון במדינה - "האשה", אותו גם ערכה. אישה נוספת שנבחרה היא רחלי טסדה מלכאי, פעילה חברתית, מייסדת קבוצת הפייסבוק "נשים אתיופיות מעצימות זו את זו", בה חברות מעל 13,000 בנות העדה וממובילות מחאת העדה האתיופית בשנת 2019. זאת לצד נשים נוספות שיוצגו בפרויקט במטרה לעורר השראה ולהעלות את המודעות לפעילותן של נשים ישראליות.

המיצגים יוצגו  ב-21 כיכרות מרכזיות ברחבי העיר, בהן, הכיכר מול בניין העירייה, כיכר הנגנים בשכונת הכרמים, כיכר רעות ועוד. בכל כיכר יוצבו שלטים בהם תמונות של נשים לצד כיתוב אודות העשייה החברתית של האישה המוצגת. בנוסף למיצגים בכיכרות, תוצב ברחבה מרכזית בעיר 'העמדה המרכזית' ובה שלט גדול שיאגד בתוכו את כל הנשים שהופיעו בשלטים שבכיכרות, לצד הסבר קצר על הפרויקט.

ירדן סלע, יו"ר מועצת התלמידים והנוער העירונית: "חשוב לנו כבני נוער לשים זרקור על נשים משפיעות, חזקות שתורמות לחברה הישראלית ומהוות השראה עבורנו."