מאת: מערכת מודיעינט | צילום מסך מתוך אתר פיקוד העורף

בשל ההסלמה הגוברת במצב הבטחוני היום, שלישי 12.11.19, קיימה  עיריית מודיעין מכבים רעות הערכת מצב ועדכון בנוגע להיערכות העירייה לקראת מעבר לחירום והכנת העיר לשעת חירום.

על פי הנחיית פיקוד העורף, בשל האירועים הביטחוניים  לא התקיימו הבוקר לימודים במודיעין מכבים רעות בכל מוסדות החינוך, כולל בחינוך המיוחד.


בנוסף - יבוטלו פעילויות של תנועות הנוער ולא תתקיימנה  פעילויות בגופי העירייה השונים ובהם הספרייה העירונית,  הבריכה העירונית ומרכז הספורט העירוני, המרכז הרב תחומי, מרכז פסג"ה, מרכזי הפעילות לגיל הזהב, מרכז הצעירים - "יודה".

זאת ועוד  - לא יתקיימו היום האירועים המתוכננים בהיכל התרבות .

מעמותת סחלבים נמסר כי בהתאם להנחיות פיקוד העורף, לא יתקיימו היום חוגי צהריים, חוגי אחר הצהריים ולימודים בקונסרבטוריון.

סניפי קופת חולים מאוחדת במרפאת עזריאלי ומרפאת מכבים סגורים. שירותים חלופיים ניתן לקבל במרפאת שמשוני ברח' שמואל הנביא 6 או במרפאת מוריה ברח' לאה אמנו 1.

פיקוד העורף מדגיש כי אסורה התקהלות של יותר מ-300 איש.


מוקד 106 של העירייה  יתוגבר בעת הצורך, למקרה של הסלמה גם באזורנו, כך שיוכל לתת מענה לפניות של תושבים. במוקד  הוכנה רשימה של כל האירועים המתקיימים בעיר בימים הקרובים. כאשר במידה ותהיה החמרה במצב יישקל מחדש קיומם.

ראש העיר, חיים ביבס קיים הבוקר הערכת מצב ומקבל עדכונים שוטפים. הוא מדגיש כי למרות העובדה שמערכות כיפת ברזל מצליחות ליירט את הרקטות המשוגרות לעבר הישובים יש להתמיד לפעול על פי ההנחיות: "מיד עם תחילת האירוע בדרום וירי הרקטות לאזור המרכז, התחלנו בנוהל מעבר לחירום הכולל רענון נהלים, מוכנות העיר למצב בטחוני חדש, פתיחת המקלטים במכבים רעות ובמוסדות הציבור ברחבי העיר. לאורך כל שעות היום נוסיף להיות עם האצבע על הדופק ולקיים הערכות מצב עם נציגי פיקוד העורף. העברנו הנחיות לציבור כיצד לנהוג בהישמע אזעקה ברחבי העיר ואני מאמין כי תושבי העיר יפעלו לפי ההנחיות הנדרשות. כולי תקווה שהשקט והביטחון יחזרו לאזורנו בהקדם."

על פי מפת ההגנה של פיקוד העורף  מודיעין מכבים רעות שייכת לנפת ירקון במרחב "מודיעין מכבים רעות". בהישמע אזעקה יש להיכנס למרחב מוגן בתוך 90 שניות ולהישאר במקום לפחות 10 דקות מתום האזעקה.

נוסיף לעדכן בכל התפתחות, ככל שיידרש.