בשער: עדי נבות | צילום מסך מאינסטגרם

ביום ראשון הבא (24.10.21), תיערך תחרות מלכת היופי של ישראל לשנת 2021. בחודשים האחרונים נערכו מיונים לאלפי בנות, אך רק 12 מועמדות הצליחו להגיע לשלב הסופי. אחת מהן היא עדי נבות, תושבת מודיעין מכבים רעות.

עדי, בת 20, גדלה ברעות ולמדה בתיכון מו"ר שם למדה אומנות ספרות ומוזיקה. עדי מנגנת בפסנתר כבר 15 שנים ובנוסף לכל אלה היא גם רקדנית. לאחר שהעפילה לשלב הסופי בתחרות, בשבוע הבא תעלה על בימת תחרות 'מלכת היופי של ישראל 2021' בתקווה לזכות בתואר הנוצץ.

עדי נבות צילום פרטי

איך הגעת לתחרות "מלכת היופי של ישראל"?

"ראיתי פוסט בפייסבוק על כך שנפתחו המיונים וחשבתי שזה יכול להתאים לי. התייעצתי עם אמא שלי והיא הייתה בעד. הגישה שלנו הייתה שאין לי מה להפסיד וזאת הזדמנות טובה להיחשף ולהתקדם בעולם הזה שמאוד מעניין אותי, אז הלכתי על זה"

אמא של עדי, אורית נבות, עוסקת בתחום האופנה בעצמה, תמכה בה מהרגע הראשון. מי שפעיל בקבוצות הפייסבוק של העיר וודאי נחשף בשבועות האחרונים לפוסטים בהם הפצירה בתושבי העיר להצביע עבור עדי.
"אמא שלי היא סטייליסטית והעולמות שאנחנו אוהבות לגמרי מתקשרים", מספרת עדי, "החיבור שיש לי לתחום לגמרי קשור גם אליה והיא תמיד שם בשבילי ורוצה להיות מעורבת".

עדי מספרת כי נולדה עם הפרעה בקצב הלב שהיוותה לאורך השנים מגבלה בריאותית איתה הייתה צריכה להתמודד במסגרות השונות. "הייתי הילדה שצריכה לשבת בצד בשיעורי ספורט. הגדירו לי מה אני יכולה ולא יכולה לעשות ותמיד נלחמתי לעשות את מה שאני רוצה. אני מרגישה שבלא מעט פעמים באמת הצלחתי והשגתי את מה שהיה חשוב לי".

"הכניסה לעולם הדוגמנות נתנה לי את הביטחון בזה שאנשים רואים אותי,
את מי שאני ואת היופי שלי, והעובדה שיש לי איזשהי מגבלה בריאותית היא לא רלוונטית".

אחרי התחרות את רואה את עצמך נשארת בתחום?
"כן לגמרי, גם אם אני אזכה וגם אם לא. דגמנתי קצת בעבר וזה בהחלט מושך אותי. מצד שני זה לא מקצוע לכל החיים מבחינתי".

אז מה היית רוצה לעשות כשתהיי גדולה?
"הייתה תקופה שדיגמנתי ב'שנקר' ונחשפתי לעולם של עיצוב אופנה דרך העיצובים של הסטודנטים, זה סופר מעניין אותי וכנראה ארצה ללמוד שם בעתיד"

צילום מסך מפייסבוק

כמו בכל שנה תחרות מלכת היופי מעוררת מחלוקות בנוגע לשאלה האם לא הגיע הזמן לפתוח את התחרות לנשים במידות שונות ולנפץ את מודל היופי שהוצג והוכתר לאורך שנים רבות כ-"היפה ביותר". עדי מספרת שלדעתה כבר נעשו צעדים גדולים ומשמעותיים בכיוון הזה ומורגש שיש מאמץ גדול לקדם את המגוון והשונות של הבנות המתחרות.

"אם מסתכלים על התחרות לפני עשר שנים, והיום, בהחלט אפשר לראות שינוי", היא אומרת, "וזה לא בא לידי ביטוי רק במגוון של מידות אלא גם בניסיון להביא בנות מעדות שונות או בדחיפה וקידום גם של בנות שאולי קצת חסרות ביטחון. בעיניי התחרות השנה לא מציגה רק מודל יופי אחד והתהליך של גיוון ופתיחה של התחרות לעוד בנות הוא תהליך איטי אבל הוא קורה".

איך נראים השבועות האחרונים לקראת התחרות?

"לאורך כל התקופה האחרונה השתתפנו בלא מעט פרויקטים מדהימים של התנדבות, לדוגמא של 'וראיטי' ו-'לתת'. השבועות האחרונים היו עמוסים אבל כייפים כי מאוד משקיעים בנו. עברנו סדנאות של סטיילינג ואיפור ולקחו אותנו להשקות וצילומים"

אחרי חודשים ארוכים של מיונים והכנות השלב המרגש באמת ממש עוד שנייה כאן. מתוך 12 המועמדות שהגיעו לשלב הסופי, 4 מועמדות יעלו לגמר ואחת מהן תיבחר להיות מלכת היופי של ישראל לשנת 2021. הזוכה בתחרות תייצג את המדינה בתחרות 'מיס יוניברס', שהשנה, תתקיים לראשונה בישראל, בחודש דצמבר הקרוב בעיר אילת, מה שמעלה את מידת ההתרגשות אצל כל המתחרות. "עברו הרבה חודשים מאז שנרשמתי לתחרות והנה זה מגיע. אני מאוד מתרגשת ואני מאמינה שאני יכולה לזכות", מספרת עדי.


אז האם מלכת היופי הבאה של ישראל תגיע ממודיעין? אם גם אתם התאהבתם בעדי אתם יכולים להצביע עבורה באתר תחרות מלכות היופי של מגזין "לאשה", ההרשמה פתוחה עד מחר, יום שני 18.10, בצהריים.