ביום ראשון, 14.6.20, ציינו במד"א את יום תורם הדם הבינלאומי, במהלכו נערכו מבצעי התרמה ברחבי הארץ, במטרה לעודד תרומת מנות דם. במודיעין מכבים רעות התקיים ביום זה 'יום שיא' בהובלת העירייה ומגן דוד אדום. 

מאות אנשים הגיעו במהלך היום אל עמדות ההתרמה המיוחדות ותרמו מנות דם, בינהם גם ח"כ אביגדור ליברמן שהביע את תמיכתו במיזם ואמר: "דווקא השנה, ישנה חשיבות מיוחדת למבצע התרמת הדם. לכן, הגעתי היום כדי לתמוך ולהצטרף למאמץ הבינלאומי להצלת חיים. אני קורא לכל מי שיכול, לבוא ולתרום דם בתחנות ההתרמה של מגן דוד אדום".

ח"כ אביגדור ליברמן תורם דם בהתרמת דם במודיעין | צילום דוברות מד"א

ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות, חיים ביבס: "היתה לי הזכות לקחת חלק במבצע התרמת הדם העירונית, שיזמו והובילו חברי מועצת העיר. זוהי גאווה גדולה לראות, כי כל ההקצאות לתרומת הדם אויישו על ידי תושבי העיר. תודה רבה לכל התורמים ותודה מיוחדת לכל מתנדבי מד"א שנמצאים אתנו בכל ימות השנה".

 ראש העיר חיים ביבס תורם דם | צילום: דוברות עיריית מודיעין-מכבים-רעות

ביום זה נשבר השיא העירוני בכמות מנות הדם שנתרמו במודיעין. יום זה היה יריית הפתיחה למיזם ארצי בתחום תרומות הדם שמובילים מגן דוד אדום בשיתוף המרכז לשלטון מקומי, הרשויות והמועצות. מטרתו הנה העלאת המודעות לתרומות דם ולמתן תרומות דם בפועל. ערים נוספות הצטרפו למיזם ופרטים נוספים על מועדי התרמת דם יפורסמו על ידי מד"א בהמשך.

מנהל מערך התרמות הדם הארצי במד"א ליאור אלטמן: "זכינו היום לשיתוף פעולה פורה עם חברי מועצת העיר מודיעין-מכבים-רעות וראש העיר מר חיים ביבס. שיתוף הפעולה הוביל לכך שבתוך מספר שעות נתרמו ע"י מתנדבים מתושבי העיר כ-500 מנות דם שיסייעו להציל את חייהם של כ-1,500 חולים ופצועים. אני מודה לעמותת סחלבים ולעיריית מודיעין-מכבים-רעות על האירוח והסיוע הרב שהביאו להצלחת ההתרמה הגדולה ביותר שהתקיימה עד כה בעיר."

אלי בין, מנכ"ל מד"א: "אנו מודים לתושבי העיר מודיעין על הירתמותם הנרחבת למען המטרה החשובה והמשמעותית שהתנדבו היום לתרום דם. אנו פונים לערים נוספות להצטרף למיזם ולקרוא לתושבים לתרום דם. תרומות דם מצילת חיים וחשיבותן גדולה מאוד לחולים ולפצועים".

מידע על עמדות התרמות דם ניתן למצוא באתר האינטרנט של מד"א בכתובת http://www.mdais.org/dam , ביישומון (אפליקציה) "מד"א שלי", ובטלפון 03-5300400, בו ניתן לקבל גם מידע על סוג הדם באמצעות מענה קולי אוטומטי וממוחשב, שמזהה ומבין דיבור.