צילום אילוסטרציה: Depositphotos

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, הגיש היום (11.11) תביעה על סך מיליון שקלים כנגד רועי רוזן ממודיעין, הנהג שלטענת נתניהו היה זה שהקליט אותו משוחח עם חבריו ביולי 2015, בעת שהיו בדרך לבילוי. 

ההקלטה שודרה במהדורת החדשות של ערוץ 2 ועוררה סערה ציבורית ותקשורתית גדולה בעקבות התבטאויותיו של נתניהו, הנשמע משוחח עם שני חברים נוספים. השלושה נשמעו מדברים על חשפניות, יצאניות ועל מתווה הגז ונשמעו שיכורים בחלק מהזמן.

בכתב התביעה טוען נתניהו כי מאז פרסום ההקלטה הוא "נמנע כמעט לחלוטין מהגעה לאירועים חברתיים ופומביים וחווה תחושה קשה של פגיעה באמון וחשדנות". נתניהו תובע את רוזן בגין לשון הרע ופגיעה בשמו הטוב. עוד טוען נתניהו כי הוא "אינו איש ציבור ומעולם לא בחר לעצמו תפקיד הכרוך באובדן הפרטיות והאלמוניות" וכי " תפקידו של אביו מחייב אותו להקריב קורבנות אישיים." בנוסף, טוען נתניהו בתביעתו כי רוזן לא היה מעורב בשיחה ולכן מדובר בעצם בהאזנת סתר, האסורה לפי החוק. לטענת יאיר נתניהו, הנתבע, ששימש כנהגו, הפר את אמונו, פגע בפרטיותו, הכפיש את שמו הטוב וגרם לו לעגמת נפש "למען בצע כסף".

חברת מודיעין אזרחי כבר הגישה בחודש מרץ השנה תביעה נגד רועי רוזן, שהיה עובד החברה, בטענה כי הוא זה שהקליט את השיחה בעת ששימש כנהגו של נתניהו וכי מדובר בהפרה בוטה של החובות הבסיסיים החלים עליו כעובד. כעת ייאלץ הנתבע להתמודד עם תביעה נוספת, הפעם מצידו של נתניהו עצמו.