במיזם, שיתקיים בעיר בפעם השלישית, ישתתפו השנה 36 מסעדות, פאבים ובתי קפה בעיר. בשנה שעברה רשם הפרויקט הצלחה, כשמאות תושבים יצאו לבלות במסעדות המקומיות ונהנו מאירועים וממנות דגל מיוחדות.

במסגרת שבוע האוכל כל מקומות הבילוי בעיר יציעו באותו שבוע את מנות הדגל שלהם במחיר מיוחד של 49 שקלים למנה. לצד מנת הדגל המרכזית, בחלק ממקומות הבילוי יציעו גם מנות דגל נוספות במחירים של 29 שקלים ו-39 שקלים. בנוסף, חלק מבתי העסק יקיימו במהלך השבוע אירועים מיוחדים בהם יארחו שפים, יקיימו סדנאות וערבי קונספט ויארחו מוזיקאים צעירים מהעיר להופעות חיות.

הפרויקט הינו יוזמה של מרכז הצעירים 'יודה' וחבר המועצה אלעד שמעונוביץ, ומטרתו לקדם את  מקומות הבילוי בעיר ולעודד את התושבים, בדגש על האוכלוסייה הצעירה, לצאת ולבלות במודיעין מכבים רעות.

חבר מועצת העיר ויו"ר עמותת סחלבים, אלעד שמעונוביץ': משמח מאוד ששבוע האוכל כבר הפך לאירוע מסורתי בעיר, וחוזר אלינו בפעם השלישית ברציפות. ההצלחה של המיזם וההירתמות של המסעדות ומקומות הבילוי בעיר, יחד עם ההצבעה ברגליים של התושבים היוצאים לבלות ומגיעים באותו השבוע, מוכיחים שיש בעיר שלנו מקומות איכותיים ותרבות פנאי עשירה הנמצאת רק בתחילתה לקראת פתיחת מרכז העיר החדש״.