צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

הילה שי וזאן בת ה-40, תושבת מודיעין מכבים רעות, היא אשת ציבור ותקשורת ותיקה. את דרכה הפוליטית החלה בבית היהודי, כאשר תפקדה כראש המטה של ח"כ נפתלי בנט כשהיה יו"ר הבית היהודי. ב-2013 נבחרה למועצת עיריית מודיעין מכבים רעות  וכיהנה כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי. כעבור שנתיים פרשה והפכה לדוברת המרכז לשלטון מקומי, לצדו של חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין וראש המרכז לשלטון מקומי בישראל. בשנת 2017 היא הקימה את תנועת 'שווים ושונים' – תנועה חברתית הדוגלת בשוויון הזדמנויות לגברים ונשים, וביוני 2020 נכנסה לכנסת כנציגת מפלגת 'כחול לבן' בעקבות אישורו של החוק הנורווגי.

כחברת כנסת שימשה שי וזאן כיושבת ראש ועדת המשנה לצרכנות בוועדת הכלכלה, הובילה חוק להחזר מקדמות לזוגות שחתונתם בוטלה עקב מגפת הקורונה, חוקקה תיקון לחוק שחייב את סוכנויות הנסיעות להחזיר את עלויות כרטיסי הטיסה שבוטלו בעקבות המגפה, הצליחה במאבקה להחזיר את הטבות המס לתושבי הפריפריה בוועדת הכספים והובילה מתן מענקים לנשים עצמאיות שילדו ולמשרתי המילואים. עוד השיגה שי וזאן מענק מיוחד בסך 80 מיליון שקלים לעובדים בעסקים משפחתיים אשר לא קיבלו אף מענק ממשלתי משנת 2007.

לאחר שעזבה את 'כחול לבן', הודיעה הבוקר (ראשון, 31.1.21) שי וזאן כי היא מצטרפת למפלגת 'תקוה חדשה' בראשותו של גדעון סער.

"באתי לכנסת כדי לייצר שינוי, להשמיע את קולם של מי שלא נשמע עד כה בכנסת", כתבה הילה בפוסט שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה, "באתי כדי להיות עניינית, לשמור על ממלכתיות, ולשים את הציבור תמיד במקום הראשון. הבטחתי לכם פעמים רבות שדרכי רק התחילה ואין שמחה ממני שהצלחתי לעמוד במילתי, ואמשיך בזכות ובשליחות הזו".

עוד מסרה שי וזאן כי: "בעת משבר כה קשה שחווה העם, הצעד הגדול שאני עושה היום, נעשה באמונה שלמה שזה הדבר הטוב ביותר שיכול להביא יציבות שאני ועוד מיליונים מייחלים לה.  אם רוצים להחליף שלטון, יש דרך אחת והיא תקווה חדשה".