עדר הכבשים, שיסייע במניעת התפשטות אש במקרה של שריפה, חזר לעיר. העדר, שמפוקח על ידי הקרן הקיימת לישראל,  יגיע לאזורנו מאזור פארק קנדה השבוע, ויסתובב באזור מספר חודשים. 

כידוע, הקיץ הישראלי וימי השרב המתלווים אליו מעלים את הסיכון מפני שריפות קוצים. ניסיון העבר מלמד כי פעולת רעיית הכבשים היא כלי חשוב המסייע במניעת שריפות. שריפות יער מתחילות מהצמחייה הנמוכה (עלים, ענפים ועשבייה), ובעלי החיים שמלחכים את העשב והקוצים היבשים, כמו הכבשים, יוצרים חייץ טבעי ומורידים את גובה וצפיפות העשבייה, דבר שמקטין את סכנת התפשטות האש ומקל על כוחות הכיבוי וההצלה.

העדר יחל את מסלולו באזור עוטף מכבים, ימשיך לאזור גבעת הברושים, משם יתקדם לאזור מחסני העירייה, מכבים צפון וגבעת התיתורה תהווה נקודת סיום הרעייה.

העדר מונה כ-500 כבשים, והוא מלווה בכל עת בכלבים וברועה צמוד המפקח עליו. הרעייה תתבצע במהלך היום, כאשר לקראת ערב יחזרו הכבשים לנקודת האיסוף למשך הלילה. מהעירייה נמסר כי הכבשים מחוסנות ומטופלות  על ידי הלשכה הווטרינרית של משרד החקלאות.

העדר ירעה באזור בחודשים הקרובים והעירייה מצפה לשיתוף פעולה, סבלנות והבנה מצד התושבים בנושא המרעה. בשאלות ופניות ניתן לפנות לקק"ל, לשרות הווטרינרי העירוני או למוקד העירוני בטלפון 106.