"חודש הקריאה" בפתח  וזו הזדמנות ליהנות מחודש שלם גדוש בפעילויות לכל הגילאים ולאוהבי הספרים. האירועים, ביוזמת רשת הספריות ומשרד התרבות והספורט, יתפרשו לכל אורך חודש יוני בספריות השונות  בעיר. עבור מרבית הפעילויות תתבקשו לשלם מחיר סמלי של 15 שקלים בלבד וחלק מהפעילויות יתקיימו ללא עלות כלל.

ילדים בגילאי 5-3 יוכלו ליהנות משעות סיפור מומחזות, בהן מצעד הספרים עם אלי פלפלי ב-5.6 בספרייה הציבורית ע"ש שכטר, ב-11.6  שעת סיפור "הכיסים של ענתי" עם עינת חרוש בספרית כרמים והסיפור הקלאסי "אליעזר והגזר" עם תיאטרון תות בספריה ברעות שבסמטת הדרים ב-27.6.

גם הילדים הגדולים יותר בגילאי 10-6 יוכלו ליהנות מהצגה של תיאטרון הבאר עם מיכל רובין שתציג את "גוזמאית בצרות" ב-12.6 בספריה הציבורית ע"ש שכטר. ב-18.6 שעת סיפור "המסיבריא שלי" עם אשרה יצחקי, על החשיבות שבאכילת אוכל בריא ומזין, שם גם יחגגו הילדים יום הולדת שנה לספריית כרמים.

בגזרת המבוגרים מגוון רחב של פעילויות, החל ממפגשים עם סופרים בהם, מישקה בן דוד שידבר על האופן שבו הוא מעבד אלמנטים מהמציאות לתוך ספריו. מישקה חיבר עד כה 15 ספרים ומאז תקופת המוסד בו שירת, הוא חיבר חמישה רומני ריגול שהפכו לרבי מכר. האירוע יתקיים ב-11.6, בספריה הציבורית ע"ש משה שכטר ועלות הכרטיס 25 שקלים. ב-20.6 יתקיים מופע הומוריסטי "לצחוק מחוץ לקופסא" עם עמוס אלנבוגן, מנחה סדנאות, קריקטוריסט ועיתונאי בעל טור במגזין "לאשה". האירוע יתקיים בספריית כרמים.

ביום שני 4.6 בשעה 20:00  - טקס סיום תחרות הסיפור הקצר 2018 בחסות מועדון רוטרי מודיעין. הכרזת הזוכים בתחרות והענקת פרסים. הטקס יתקיים בספריית הכרמים. הכניסה חופשית.

בנוסף, ב-6.6 יתקיים יריד ספרים של יוצרים מקומיים עצמאיים שיציעו את ספריהם למכירה. היריד יתקיים בקניון עזריאלי בין בתי הקולנוע לאולם עינן בין השעות 17:00 עד 21:00.
בהשתתפות: עדן אבוהב, ד"ר רחלי אברהם איתן, יורם אפרתי, חוה אפשטיין, יפה ארפה, יעקב אשכנזי, מיכל בראון, ניסן בר בראונשטיין, שוש בר-חן, עמיעד טאוב, רמי טבריה, ריטה טייטלר, זהבית טל און, אושרה יצחקי, עודד יקותיאלי, יוסף לב, תמי לדרמן ירבלום ארבל,רותי לקס, יהודה עצבה.

מעט נתונים על הרגלי הקריאה של תושבי מודיעין מכבים רעות בשנה החולפת: כ-15,000 בתי אב מנויים בספרייה ונתון מרשים לא פחות, מלמד על העובדה כי בוצעו 220,000 השאלות ספרים בשנת 2017. ברשימת הספרים המושאלים ביותר בקרב המבוגרים עולה כי התושבים אוהבים לקרוא את ספריהם של דוד גרוסמן, קריסטין הרמל, ויקטוריה היסלופ, שרית יש לוי ולארסון. באופן אולי קצת מפתיע, הדור הצעיר עודנו חובב את ספריהן של הסופרות הישראליות הקלאסיות גלילה רון-פדר ודבורה עומר וספריהן הינם בראש רשימת הספרים המבוקשים. הספר האהוב ביותר על המבוגרים בשנה החולפת הוא "החיים אחריך" של ג'וגו' מויס ועל הילדים והנוער "יומנו של חנון" וכמובן, אי אפשר בלי הארי פוטר.

לפרטים נוספים על האירועים בספריות לחצו כאן.  רכישת כרטיסים מראש בטלפון-08-9737333.