מאת: מערכת מודיעינט

כמה ימים לאחר שהודיעה "העמותה למען הקשיש" במודיעין מכבים רעות על סגירתה, מודיעה עיריית מודיעין מכבים רעות כי תחדש את הפעילות למען התושבים הוותיקים,  זאת באמצעות מספר זרועות בעירייה – האגף לשירותים חברתיים, אגף קהילה ועמותת סחלבים.

המועדון לאזרחים ותיקים ברח' אלמוגן, חזר לפעילות. בתחילת השבוע צוותים ומתנדבים חיכו לקשישים שהגיעו בהסעות אליהן היו רגילים. המועדון ימשיך לפעול 4 פעמים בשבוע לפי הקבוצות השונות, ונערך להפעיל פעילויות שונות כדוגמת התעמלות, יצירה, תרפיה במוזיקה ועוד. כמו כן, המועדון ימשיך להיות עבור החברים בית חם הכולל גם ארוחת בוקר וצהריים. מרבית המדריכים והמתנדבים המשמשים פנים מוכרות לקשישים ימשיכו בעבודתם לצד מדריכים חדשים. כמו כן, בשבוע הקרוב יכנסו גם בני נוער מתנדבים לסייע בפעילויות.

בנוסף, מערך הקהילות התומכות הוותיקות והחשובות, המשרתות כ-300 בתי אב של קשישים שנתמכים עם לחצני מצוקה וסיוע בעבודות טכניות ותיקונים בבית, גם הוא ימשיך לפעול באמצעות העירייה. מהעירייה נמסר כי הוקצו שלושה אנשי מקצוע, אשר יהיו אמונים כל אחד על כ-100 בתי אב עימם הם יימצאו בקשר קבוע ויתנו עבורם מענה צמוד. אגף השירותים החברתיים מעדכן אישית כל משפחה ומשפחה ומנחה אותם בהתאם.

פעילות "קפה אירופה" למען קשישים ניצולי שואה, גם היא תמשיך כרגיל והעירייה הקצתה לטובת הפעילות רכזת שתהיה אחראית על תחום זה.

אגף חברה, נוער וצעירים בעירייה הפשיל גם הוא שרוולים לטובת חידוש הפעילויות, ונציגיו מדווחים כי תגובות הקשישים טובות והם מרגישים שיש להם אוזן קשבת.  בימים אלו, דואגים בעירייה להשלמת ציודים שחסרים ובמענה לפניות הקשישים.  אגף השירותים החברתיים באמצעות צוותים מקצועיים ומסורים של עובדים סוציאליים ימשיך לדאוג לאוכלוסיית הקשישים בעיר תוך ניסיון לשמר את איכות השירות לכל אחד ואחת.

חיים ביבס, ראש העיר: "לאחר הפוגה קצרה, אנו מחדשים את פעילות המועדונית החשובה למען גמלאי העיר, על מנת שיוכלו להמשיך את הרצף של השגרה שכ"כ חיוני, במיוחד בדור המבוגר. זאת לצד פעילות מערך העזר המסייע לגמלאים, לו הקצנו משאבים מיוחדים. אני נרגש שכבר בימים אלו, יוכלו הקשישים ליהנות מאווירה שמחה ופעילות מחודשת ונמשיך לפעול למענם."

עמיעד טאוב, משנה לראש העיר, מחזיק תיק השירותים החברתיים: "רווחת הקשישים והדאגה לצרכיהם של ההורים ןהסבים של כולנו הינה אחריות עירונית ראשונה במעלה. ההתגייסות המהירה של כל אגפי העירייה השונים, שחברו לאגף לשירותים חברתיים, על מנת הקשישים יקבלו את המענים במהירות ומקצועיות  כמו גם לקיחת  האחריות המהירה של הנהלת העיר וההחלטה כי העירייה תוביל את המענים לאוכלוסיית גיל הזהב צריכות להוות גאווה לכל תושב בעיר אשר מכבדת ודואגת לתושביה."