בשער: הראל סקעת | צילום יח"צ

אירועי יום העצמאות לשנת 2022 שיתקיימו הערב, רביעי (4.5.22), יכללו הופעות בשלוש במות מרכזיות במודיעין ועוד מוקדי חגיגות שונים. מעיריית מודיעין-מכבים-רעות נמסר כי בחגיגות השנה הושם דגש על הפקות מקוריות  מקומיות עם להקות עירוניות ושיתופי פעולה עם עסקים מקומיים, בתקציב שפוי, אשר אינו חורג מסכום של 70 אלף שקל לאמן.

בערב יום העצמאות בבמה המרכזית - אמפי פארק עמק החולה:

החל מהשעה 20:00 יועבר בשידור ישיר טקס הדלקת המשואות בהר הרצל. לאחר מכן ייערך טקס מעבר מיום הזיכרון לחגיגות העצמאות, ולאחריו בשעה 20:50 יעלה לבמה הראל סקעת. לאחר מכן יתקיים מופע קהילתי בהשתתפות הלהקות עירוניות – "הפסקול של מודיעין".

בסביבות השעה 22:45 יעלה על הבמה ג'ימבו ג'יי, ב-23:30  די.ג'יי ג'דרי, בחצות יגיע להופיע סטפן לגר, וב- 00:45 נסרין קדרי.

זיקוקי הדינור מתוכננים להאיר את השמיים בשעות 20:45, 21:40 ו-22:30 (לערך).

סטפן לגר | צילום: דודי גניס

בבמה הדתית - במתחם האולפנה ברחוב נחל צלמון 21 יופיעו הרכבים מקומיים:

להקת מגמת המוזיקה של ישיבת בני עקיבא לפיד, להקת אמי"ת בנים, להקת מגמת מוזיקה של אולפנת אורות מודיעין והרקדה עם להקת להבה. המופע המרכזי יהיה של הזמר עקיבא תורג'מן. בין השעות 20:45 עד 24:00.

במכבים יתקיים החל מהשעה 20:00 במתחם הדשא במרכז מכבי עולמי, טקס מעבר בין יום הזיכרון ליום העצמאות שלאחריו מופע קהילתי "ממלכה במסכה". המופעים המרכזיים יהיו עם אורנה דץ, רועי בר נתן ולהקות מקומיות. המופעים יתקיימו בין השעות 20:00-22:30. זיקוקי דינור בשעה 22:30 (לערך).

אירוע מסורתי נוסף שיתקיים גם השנה הוא אירוע שירה בציבור מסביב למדורה בגבעת הברושים: "שרים עצמאות" בהנחיית יוסי לב ותזמורתו, אר יארח את חנן יובל ורינת עמנואל, בין השעות 23:00 עד 3:00 לפנות בוקר. הישיבה על כריות ומחצלות עם כיבוד קל. מומלץ להגיע בלבוש חם.

במרכזים המסחריים ייערכו חגיגות עצמאות מהנות החל מהשעה 21:00:

במודיעין סנטר תנגן תזמורת הכלייזמר הישראלית.

במרכז העיר, שדרת דם המכבים יופיעו הרכב אוברטון ומנדרין.

במרכז מוריה סנטר יופיע הרכב פבנרגן.

בפארק יערות ישראל בשכונת נופים יופיעו הג'זלנים.

במקביל, תיערך במרכז הירידים סמוך לקאנטרי סנטר (ברחוב עמק החולה מול בית מספר 90), הרקדה המונית של מוזיקה ישראלית וריקודי עם המרקיד דן עייני, בשעות 01:00-22:00 בלילה.

זיקוקי דינור יאירו את שמי העיר במספר מוקדים - חניון העירייה, גבעת שרון, הגג האדום, רחוב עמק זבולון.

להקות מקומיות | צילום: דוברות עיריית מודיעין


ראש העיר, חיים ביבס: "יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל ייחגג בסימן חזרה לשגרה בטוחה ובריאה כשהמוטו שלנו מוסיף להיות - חוגגים קרוב לבית. חגיגת העצמאות תהיה עם מיטב האמנים של ישראל: לצד ההקפדה על האיכות של המופעים שמרנו על תקציב שפוי כאשר המופעים המרכזיים הם של הלהקות המקומיות שלנו שיופיעו גם הן על הבמות המרכזיות. לצד זאת נקיים אירועים במרכזים מסחריים ברחבי העיר במטרה לעודד ולחזק את העסקים בעיר."


הסדרי תנועה וחסימות כבישים - 

לטובת החגיגות, החל מהשעה 18:00 ועד לשעה 02:30 ייחסמו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים:

רחוב עמק החולה משני צדיו ממרכז שרבט ועד רחוב נהר הירדן, רחוב עמק יזרעאל (מזרח) מפינת עמק החולה ועד פינת רחוב נחל בזק, ורחוב עמק יזרעאל (מערב) מפינת עמק דותן ועד פינת עמק החולה.

כמו כן, לא תותר יציאת כלי רכב מרחוב נחל ירמוך לכיוון רחוב עמק החולה. בנוסף, לא תתאפשר הגעה לרחוב עמק החולה מכיוון רחוב נחל צין. דיירי הרחובות נחל צין, נחל שניר, נחל פארן ונחל קדרון יוכלו להגיע לבתיהם באמצעות הצגת תעודת זהות עם כתובת בית מעודכנת.

עוד נמסר מהעירייה כי חוצה עמק החולה מצדי האמפי ייחסם החל מהשעה 12:00 וכי ובשל ירי הזיקוקים, לא תותר חניית כלי רכב ברחוב עמק יזרעאל (מערב) ובחניה של אולם הספורט של עירוני ב'. רכב שיחנה באזור זה, ייגרר.

חסימות תנועה נוספות יהיו במקומות הבאים:

במה במכבים: רחוב נוף קדומים בין חניון אחורי של מרכז רננים וחניון מרכז מסחרי ישן במכבים יחסם לתנועה בין השעות 19:00-23:00.

מרכז העיר – רחוב דם המכבים: רחוב דם המכבים פינת רחוב תלתן ועד צומת תלתן/פיקוס/דם המכבים יחסם משני צידיו החל משעה 18:00 ועד השעה 23:00. רחוב הרכבת יחסם לכיוון רחוב דם המכבים. רחוב משה סנה יחסם משני הכיוונים משדרות חשמונאים ועד בית מכבי/טר"ם.

גבעת הברושים: כביש הגישה מכיוון גדר הביטחון (מזרחית למכבים) יחסם למעבר רכבים לכל אורכו מכיוון רחוב נוף קדומים ודרך הראשונים ועד מנחת המסוקים הישן. לא תתאפשר חניה לאורך ציר הפטרול הסמוך לגדר.

כמו כן, לא תותר הכנסת בעלי חיים, נשק אזרחי/צה"לי ותרסיסי קצף לאזור האירוע וכן לא תותר כניסה עם רכב דו גלגלי לרבות אופניים חשמליים.

גם שינויים בנתיבי הנסיעה של התחבורה הציבורית יחולו בערב יום העצמאות. ניתן להתעדכן בשינויים באתר חברת "קווים" ובמוקד המידע הטלפוני במספר 8787*.