צילום: דוברות עיריית מודיעין

ביום שבת 4.6, במהלך משמרת הלילה, הבחינו עובדי המוקד העירוני דרך המצלמות הפרוסות בעיר בשני בני נוער אשר ריססו גרפיטי במנהרת הולכי הרגל המקשרת בין מרכז העיר לקניון עזריאלי. 

המוקדנית אשר הבחינה בפעילות בזמן אמת במצלמות "המוקד הרואה", הקפיצה למקום את יחידת השיטור העירוני אשר תפסו את שני בני הנוער בזמן שריססו על קיר. הם הפסיקו את פעילותם והשניים אף צפויים להיחקר במשטרת מודיעין.

מעיריית מודיעין-מכבים-רעות נמסר כי: "לקראת ימי הקיץ, נערכת העירייה גם למניעת אירועים מסוג זה. הדבר נעשה על ידי הגברת הנוכחות והאכיפה בשטח של השיטור העירוני וסיירי הביטחון של אגף הביטחון והחירום ובשילוב של "המוקד הרואה", אשר נחנך לפני מספר חודשים בעירייה, ומשדרג באופן משמעותי את פעילות הביטחון והסדר באמצעים טכנולוגיים שונים ובהם מצלמות המרושתות ברחבי העיר". עוד ציינו בעירייה כי חל איסור לבצע גרפיטי בשטחים ציבוריים וכי האכיפה במהלך החופש הגדול תוגבר.

מכערים את הקירות או מבטאים אומנות?

כשפרסמה העירייה את דבר תפיסתם של הנערים בשעת מעשה, הדעות בקרב תושבי העיר היו חלוקות, היו כאלה שהעירו כי הם מכערים את הקירות, אך היו גם רבים אחרים שביטאו נקודת מבט אחרת וביקשו מהעירייה לראות את הגרפיטי כאומנות רחוב ודווקא לפעול להקצאת מקומות ייעודיים בעיר שישמשו גם בנות ובני נוער וגם אמנים מקומיים לריסוס גרפיטי.