צוותי כיבוי האש פעלו במהלך כל הלילה, כיבו מוקדי בעירה רבים והשיגו שליטה על הלהבות, הבוקר, מטוסי הכיבוי חזרו לפעול גם הם. נמסר כי נכון לרגעים אלו הושגה שליטה על השריפה, לוחמי האש הצליחו לבלום את השריפות וכרגע התפשטות האש איטית ולא מהווה סיכון מיידי לישובים על כביש 44, אך עדיין קיים חשש כי השריפה  תתחדש במהלך היום עקב גל החום הקיצוני והיובש החריג.

 

הבוקר, לאחר הערכת מצב שנערכה בהשתתפות כוחות כיבוי האש, משטרת ישראל, פיקוד העורף, קק"ל, מד"א ואנשי מועצת חבל מודיעין, הוחלט כי תושבי היישובים שילת, גימזו וכפר דניאל יורשו לחזור לבתיהם. הכניסה לשלושת היישובים תתאפשר לתושבים בלבד לאחר תיאום מול המועצה. משטרת ישראל קוראת לציבור לא להגיע לאיזור.

כביש 443 יישאר סגור בשלב זה ממחלף בן שמן למודיעין, בשני הכיוונים. יער בן שמן נסגר גם הוא מכל הכיוונים ולא תתאפשר כניסת מטיילים ורוכבי אופניים ליער.

ביישוב מבוא מודיעים הרס כבד מאוד, כאשר נודע כי רוב בתי היישוב נשרפו. השריפה הגדולה שפרצה ביער בן שמן התפשטה אל תוך היישוב וכ- 40 בתים, מתוך 50 בתי היישוב עלו באש. עדי ראייה דיווחו: "יישוב שלם נשרף ונהרס, המראות קשים, לתושבים אין לאן לחזור".


גם היער ספג מכה קשה, מקק"ל נמסר כי מדובר בנזק בקנה מידה היסטורי וכי כ 30% מיער בן שמן נשרף. עד כה לא ידועה הסיבה להתלקחות האש.