לפני כחודש, תועד קבלן המתגורר בעיר, כשהוא שופך שקי פסולת בנייה לצד הדרך, סמוך לכביש המוביל לכלבייה העירונית במודיעין מכבים רעות.

הקבלן אותר באמצעות עזרים טכנולוגיים סמויים שהוצבו במספר אתרים בעיר. עם איתור ערימות הפסולת, נעשתה בדיקה של הפיקוח העירוני לגבי זהות המשליך והתברר כי הוא שוהה בחו"ל. פקח השיטור העירוני, גדי יעקבשטם, אשר מוביל את הטיפול בנושא אכיפת השלכת פסולת בנייה בעיר, לא התייאש, ומדי כמה ימים ביצע בדיקות  טלפוניות ובדיקות מסוף לבעל הרכב, על מנת לבדוק אם שב לארץ.

השבוע, אותר בעל הרכב בעיר וזומן לחקירה במשרדי השיטור העירוני. הוא הודה במעשה, ונרשם נגדו דו"ח איכות סביבה בסכום של 750 שקלים ובנוסף, נדרש לנקות את השטח בו הושלכה הפסולת.

מנהל אגף ביטחון וחירום, שמוליק כהן: "אחת המשימות המרכזיות של מערך השיטור העירוני הייתה התמודדות ומיגור תופעת השלכת פסולת בנייה ועודפי עפר במרחב הציבורי בעיר. את המשימה החשובה הזו מוביל פקח השיטור העירוני, גדי יעקבשטם, אשר פועל רבות בנושא ומגיע להישגים מרשימים בתיעוד ותפיסת קבלנים שמשליכים פסולת ברשות הרבים. כל קבלן שנתפס, נפתח נגדו הליך חקירתי ונרשם כנגדו קנס בסכום של 750 שקלים"