צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות

בפארק הטבע העירוני, פארק ענבה, היחיד מסוגו במודיעין מכבים רעות, קיימים אמפיתיאטרון להופעות, אגם מלאכותי,  שטחי משחקים, מזרקות, פינות ישיבה, שולחנות פיקניק, שבילי הליכה ושבילי רכיבת אופניים. 

עיריית מודיעין,  בשיתוף עם מנהלת אופק האחראית על פיתוח ותחזוקת הפארק, הפיצו ביממה האחרונה סקר דיגיטלי על פארק ענבה, מתוך מטרה לבחון את עמדות התושבים לגבי חוויית הביקור והשירות ולצורך בניית תוכנית עבודה לפיתוח הפארק בשנים הקרובות. 

מעיריית מודיעין מכבים רעות נמסר כי הסקר פונה למגוון רחב ככל הניתן של תושבים מקהלים שונים בעיר, ותוצאותיו יסייעו להניב תכניות עבודה לפיתוח הפארק בשנים הקרובות.

הסקר בוחן למשל את תדירות ההגעה לפארק, שביעות הרצון מהתחזוקה שלו, התאמה לצרכים לפי גילאים ואוכלוסיות שונות, טיפול של מוקד 106 בפניות התושבים לגבי הפארק, תדירות אירועי תרבות ופעילויות ועוד. עוד בסקר, ניתנת אפשרות לתעדף הצעות שונות לבחינת שדרוג השירות בפארק. ההצעות כוללות, בין היתר, הוספת פארק כלבים, מתקני כושר, פינות ישיבה והצללה, מזרקות מים ועוד.  

כמו כן, לראשונה יוכלו התושבים לבחור מבין ארבע אופציות שונות המומחשות בתמונות, את מתקן המשחקים המועדף עליהם שיוצב בפארק. הבחירה היא בין קרוסלת חבלים, מתקן הפעלה מוזיקלי, מסלול מכשולים וקרוסלה נגישה לנכים.

עד כה מלאו את הסקר כ-4,000 תושבים. 

הסקר תוכנן ובוצע על ידי היחידה לתכנון אסטרטגי, שהוקמה לפני מספר חודשים מתוך מטרה לקדם תכניות אסטרטגיות רוחביות לעיר ולאגפי העירייה, בין היתר על ידי גיבוש מערך נתונים ולמידת צרכי התושבים.

מהלך זה מצטרף לסקר הנרחב אותו ביצעה העירייה בחודש ספטמבר האחרון, לקראת פתיחתו של מרכז העיר החדש (המע"ר), שהוביל להיענות רבה של תושבים וישמש את העירייה בהמשך, לפיתוח המקום וגיבוש תכנית אירועים ופעילויות העונה על צרכי התושבים.

חיים ביבס, ראש העיר: "העיר שלנו גדלה ומתפתחת ובהתאם יש חשיבות גדולה בהעמקת הראייה האסטרטגית, שתגבש עבורנו תמונה רחבה ואיכותית על צרכי התושבים ולא פחות חשוב מכך, שדרוג השירותים הניתנים להם. גם בהמשך, בכוונתנו לבצע סקרים נוספים לתושבים ולהגדיל את השיתוף לציבור."

הסקר נשלח לתושבים בהודעות טקסט וכן פורסם בפייסבוק ובאתר העירייה. ד"ר אופיר לנג, מנהל היחידה לתכנון אסטרטגי הדגיש כי פרטי הנשאלים חסויים ומשמשים למטרות המחקר בלבד.

חבר המועצה, ברוך בוחניק מחזיק תיק חדשנות ואסטרטגיה: "הסקר לגבי פארק ענבה הינו סנונית ראשונה ומהווה חלק מהקו האסטרטגי והחדשנות העירונית שהחלטנו לקדם ביחד עם הציבור בסקרים שנפרסם מעת לעת באופן דיגיטאלי או לחילופין על ידי דיון ב"שולחנות עגולים"  , בדרך זו נוכל למקסם ולשפר את קבלת ההחלטות בנושאים קריטים וחשובים. מערך הסקרים דרך היחידה האסטרטגית יחסוך את הצורך בסקרים חיצונים והעלויות הגבוהות ויאפשר לנו ליצור סקרים רבים ומגוונים. חשוב מאד שהציבור יקח חלק ויביע את דעתו וכך נרוויח מערכת קבלת החלטות איכותית יותר".

לכניסה לסקר לחצו כאן.