ביום שני האחרון עדכנו אנשי רשות שמורות הטבע והגנים, כי צבועה אשר הסתובבה בחודש האחרון באזור רעות ושכונת מוריה נלכדה. הצבועה טופלה על ידי הווטרינר של רשות הטבע והגנים, הועברה ושוחררה בחלקו הדרומי של פארק קנדה, לכיוון הרי ירושלים. בנוסף, סומנה הצבועה בתג אוזן בצבע צהוב והולבש לה קולר שחור עם פס צהוב, ובו משדר מיוחד המאפשר לאנשי רשות שמורות הטבע והגנים לעקוב באמצעות אותות אחר תנועתה באזור.

עוד באותו היום גילו אנשי רשות הטבע והגנים כי הצבועה, חזרה לסביבתה המוכרת באזור רעות ושכונת מוריה. כעת בוחנים ברשות הטבע והגנים אפשרויות נוספות לטיפול בצבועה.בהקשר זה יש לציין כי הצבוע המפוספס, שנמצא באזור מודיעין מזה שנים רבות, הינו חיה מוגנת ובלתי מזיקה, שלא ניתן לפגוע בה. כמו כן, חל איסור על האכלת חיות הבר וזאת על מנת להשאירן מחוץ לתחום העיר. עוד נמסר כי תושבים אשר רואים את הצבועה או כל צבוע אחר מוזמנים לעדכן על כך במוקד העירוני, 106, או טלפון ישיר 08-9726020.

מהחברה להגנת הטבע נמסר ש"הצבועה נמשכת למזון הזמין שאנשים משאירים ברחוב (זבל או אוכל לחתולים). יש להקפיד על סילוק המזון בשעות הלילה, דבר שיאפשר לצבועה לחזור בהדרגה לסביבת המחיה הטבעית והבטוחה עבורה".

צילום:דורון אלפיה