מעל 2,000 רקדנים ורקדניות משתתפים בחוגים ובלהקות הייצוגיות של הסטודיו שהקימו גלית ורואי כבירי במודיעין בשנת 1996. לאורך השנה ישנם מספר אירועי שיא בסטודיו, ואחד מהם התרחש לפני שבועיים, כשהרקדנים העלו על בימת היכל התרבות של מודיעין, שלושה מופעי פרמיירה.

רקדני שכבת הלהקות הצעירה של הסטודיו העלו  את המופע "כשהמסך עולה". שבע להקות משכבת הלהקות הצעירה ושלוש להקות אורחות מהשכבה הבוגרת הופיעו במגוון ריקודים. הלהקות הן מחטיבת המחול הישראלי, חטיבת הג'אז וחטיבת הג'אז-מודרני, כל זאת בניהול האמנותי של אלה יאיר-קויתי, דנה גורן, חן לשר, ירדן מצפי, מקס קונקי ומתן בן שימול.

המופע כלל 18 ריקודים במגוון סגנונות ומקצבים, חלקם חדשים בהופעת בכורה ואחרים מהרפרטואר של הסטודיו. הרקדנים הצעירים החליפו תלבושות, עמדו על הבמה במקצועיות והפגינו יכולות גבוהות מאד, בסיכום המחצית הראשונה של השנה.

רקדני שכבת הלהקות הבוגרת, העלו שני מופעי פרמיירה, בזה אחר זה. המופע, שנקרא "חטאים ומידות", כלל 22 ריקודים, אותם העלו 7 להקות מחטיבת הג'אז, המחול הישראלי, והג'אז-מודרני. במופע הועלו ריקודים שייצגו חטאים שונים, ומיד אחריהם מידות שכנגד. כך, לאחר ריקוד "משחקי הכס" שייצג את חטא החמדנות, הועלה ריקוד "העץ הנדיב", שסימל את מידת הצדקה, או מיד לאחר הריקוד "טנגו" שביטא את חטא הקנאה, הופיע הריקוד "סליחות" שמייצג את ערך המחילה. בלהקות הבוגרות משתתפים רקדנים עד כיתה י"ב, ואליהם הצטרפה גם להקת הבוגרים של "זוז במחול", המורכבת מחיילים וחיילות ורקדנים אחרי צבא שצמחו בסטודיו, ובחרו לחזור אליו גם בבגרותם. המופע המקצועי היה בניהולם האמנותי של טל ליפינר, מקס קונקי, מתן בן שימול וירדן מצפי.

לכל ריקוד כוריאוגרפיה מקורית שנוצרה בסטודיו על ידי צוות הכוריאוגרפים, תלבושות שונות, צבעוניות ומגוונות וליווי מוזיקלי תואם. הקהל הרב, שמילא את היכל התרבות בכל שלושת המופעים, זכה לצפות במופעים ברמה מקצועית גבוהה במיוחד, כמקובל בסטודיו "זוז במחול".

הפעם נוספה הפתעה, כשבפתח המופעים הודיע רואי כבירי, המנהל האמנותי של הסטודיו, ש"זוז במחול" נבחרו להופיע בטקס החשוב ביותר בלוח השנה הממלכתי - טקס הדלקת המשואות בהר הרצל. הטקס, המתקיים במעבר בין עצב לשמחה, יהיה השנה גדול וחגיגי במיוחד, לרגל חגיגות ה-70 למדינה.

גלית ורואי כבירי קבלו בשבוע שעבר את הבשורה על שנבחרו להופיע בפעם הרביעית בטקס, לאחר שהופיעו בו בשנים 2003, 2013, 2014 וכעת גם ב-2018. כבירי הכריז על הבחירה המשמחת, וציין שזהו כבוד עצום לסטודיו ולעיר מודיעין, על שהרקדנים והרקדניות הצעירים, שצמחו בסטודיו וגדלו בעיר, ייצגו את מודיעין, כשיופיעו במופע שעיני כל המדינה וכל העם היהודי, בארץ ובגולה, נשואות אליו.

 

תמונות: זוז במחול